Версія для друку Версія для друку

ЛЮДИНА ІЗ СОНЯЧНОЇ СТОРОНИ ВУЛИЦІ

Тиждень тому на базі Іршавського спортивного клубу «Атлант» було проведено десятий міжобласний турнір по дзюдо в рамках підтримки одного з кандидатів у народні депутати України по 71-ому округу з центром у м. Хуст на позачергових виборах у Верховну Раду України. Змагання спонсорували брати Петро та Михайло Станки – депутати Іршавської районної та Закарпатської обласної рад.
Зважаючи на літній період, ці змагання хоча й не мали такий масовий характер, як зазвичай, проте не поступалися традиційним борцівським поєдинкам у напрузі, високому рівні спортивного запалу, прагненню зійти з килима переможцем. Попри все – у турнірі взяло участь 87 дзюдоїстів різних вікових груп і вагових категорій з Іршави, Греблі – Вільхівки, Ужгорода, Калуша і Борислава.

SONY DSC

Одинадцять кращих дзюдоїстів
з Іршави та Греблі:
Вагова категорія Рік народження
Валентин Єшек 72 кг 2003
Михайло Биба 55 кг 2005
Сергій Лендєл 38 кг 2006
Олександр Лендєл 26 кг 2008
Іван Балега 57 кг 2008
Іван Поп’юрканич 30 кг 2008
Юрій Павлище 40 кг 2006
Тимофій Корпош 35 кг 2011
Валентин Рум’янцев 45 кг 2005
Марія Петровцій 50 кг 2007
Ангеліна Петровцій 53 кг 2996
Цей турнір став по-своєму ювілейним у історії спортивного клубу та й у біографії його головного тренера Ільгар Кулієва. До того ж варто нагадати нашим читачам, в тому числі, безумовно, прихильникам спортивних єдиноборств, що недавно СК «Атлант» відзначив двадцятиріччя своєї діяльності в районі. Перед тим, як задати кілька коротких запитань наставнику юних борців, зробимо коротенький ліричний відступ. Кілька десятиріч поспіль щоранку однією із іршавських вулиць – Гагаріна –неквапом до центру міста іде статечний чоловік. Неодмінно – в один час і обов’язково сонячною її стороною. Привітний зі щирою посмішкою кавказця, він немовби на обличчя надягає кімоно, туго затягнуте поясом учителя коли проводить заняття.
Російськомовний, він інколи переходить на закарпатську говірку, звертаючись до співрозмовника традиційно «уважаемый».
– Шановний, Ільгар Арифович, Ваші вихованці неодноразово сяяли золотом здобутих медалей на всеукраїнських і європейських чемпіонатах. Назвіть їх?
– Це в першу чергу трикратний чемпіон України, чемпіон Європи по самбо Олександра Зовдун, чемпіон України по дзюдо і самбо Михайло Петровцій, чемпіон України по самбо і дзюдо Лєна Митровцій. На жаль, нині покійна, була чемпіонкою і дзюдоїстка Тетяна Владика. Чемпіон України і Юрій Макух, Ярослав Бадзо. Всі вони носять високе звання майстрів спорту. Серед цієї плеяди іменитих вихованців і кандидат у майстри спорту, чемпіон України Василь Орешко. В цьому ж ряду Ельвіра Попович. Серед кандидатів у майстри спорту Ольга Полончак-Петровцій, Мирослава Боротканич, Андрій Кібкало, Степан Смирнов, Євген Чепура. Роман Пишний став кандидатом у майстри спорту з кік-боксингу. Ніяким чином не можна випустити із уваги і тих учнів, кому заняття у спортивному клубі значно допомогли із вибором професії. У їх числі Андрій Данканич, наш постійний спонсор і меценат Віктор Товстий, КМС по класичній боротьбі Василь Гриценко, брати Василь і Сергій Волошиновські, Петро Кирик, Олександр Ракович.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар