- Нове життя - https://nz-ir.com -

І рибку зловили, і відпочили

Була неділя. Благословлялося на день. Накрапував дощ, дуло прохолодою. Біля ставка на базі ресторанно-готельного комплексу «Тиса» Іршавської райспоживспілки почали збиратися рибалки-учасники районного змагання по спортивній риболовлі серед людей з обмеженими фізичними можливостями.
Перед початком турніру до присутніх звернувся голова районного товариства інвалідів Михайло Ісак.

SONY DSC

– Сьогодні у нас своєрідний ювілей, – сказав Михайло Дмитрович. – Ми вдесяте збираємося на риболовлю. Спочатку змагання проходили на базі районної організації Українського товариства мисливців та рибалок в с. Собатино. Уже вчетверте приймає нас палкий прихильник «тихого полювання», депутат районної ради, голова райспоживспілки Сергій Лупак. Він створює для учасників змагань усі належні умови. Вони насолоджуються не лише чарівною природою, а й мають можливість подихати свіжим повітрям, почути спів птахів. Ранкова краса просто вражає.
Головний суддя Василь Турянин ознайомив усіх учасників з правилами проведення змагань. Показати майстер-клас було відведено протягом двох годин. Крім того, дозволено ловити рибу на будь-яку наживку, але кожен вдома мав можливість її заготовити. На гачок попадали й окуні, і соми, і коропи, і карасі…
Це було воістину звичне «тихе полювання», бо всі мовчазно, із неослабною увагою спостерігали за поплавком, особливо тоді, коли починало клювати…Часто було й таке, що гачки виймали з води пустими. Але були й щасливчики! Перше місце посів М. Бокотей з Іршави – він наловив рибок вагою 670 грам. Другим був Я. Мешко з Ільниці – на його гачку опинилися рибини вагою 650 грам. Третє місце виборов П. Ряшко з Приборжавського.
Задоволеним залишився і Петро Сак із Сільця. Він постійно бере участь у змаганнях, неодноразово був призером.
Біблійна мудрість вчить: дай людині рибу, і вона буде ситою один день. Навчи її ловити рибу, і вона буде ситою завжди. Цією думки дотримується і наймолодший учасник змагань Андрій Бойко з Осою.
– Піти посидіти біля річки з вудкою набагато ліпше, ніж проводити вечори у барі за кухолем пива чи смалити сигарети, – каже керівник районного товариства інвалідів Михайло Ісак.
Найстарішим риболовом виявився постійний дописувач «Нового життя» Петро Пітра. Він повернувся додому із неабияким трофеєм, а також одержав грамоту і подарунок.

SONY DSC

Учасникам змагань Сергій Лупак вручив грамоти районної ради і цінні подарунки. Крім того, усі присутні мали можливість посмакувати ухою, яку приготував представник райспоживспілки Іван Ігус. Учасників змагань привітав заступник голови районної ради В. Половка.
Вихідний вдався на славу.

Василь ШКІРЯ