Версія для друку Версія для друку

ЧИ ПРИЖИВЕТЬСЯ В РАЙОНІ ОСББ?

Ми живемо у час постійних перемін і реформ. Новизною віє і створення в країні ОСББ – об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. Що це, власне, за нова форма управління комунальним господарством міста, ми попросили розповісти директора КП «Тепло-місто» Ольгу Чедрик.

– Ольго Андріївно, поясніть, будь ласка, що це таке ОСББ?
– ОСББ – це неприбуткова організація, яка створюється співвласниками багатоквартирних будинків для їх обслуговування. Одним з основних завдань ОСББ є контроль якості та вартості послуг з утримання і ремонту будинків. Кошти витрачаються саме на будинок, де створено ОСББ, а у випадку з іншими формами управління розподіляються на всі будинки, і навіть на ті, що не сплачують за послуги.
– Неодноразово доводиться чути від жителів Іршави нарікання на те, що у під’їздах брудно, перегоріли лампочки, у підвалах сморід…На що слід сподіватися після створення ОСББ?
– Комунальне підприємство «Тепло-Місто» має чіткий перелік послуг, до яких не входить прибирання під’їздів. Це мають робити самі власники квартир. Сморід у підвалах через протікання старих труб, на заміну яких потрібні кошти, але це є капітальний ремонт, і ми не можемо здійснювати його за кошти, які власники сплачують за утримання будинків. Після створення ОСББ власники зможуть акумулювати кошти на заміну старої каналізаційної мережі у будинку, оберуть прийнятний для себе графік прибирання під’їзду та заміни лампочок і взагалі почнуть дбайливо ставитися до свого спільного майна.
– Із чого треба розпочинати об’єднання співвласників багатоповерхових будинків?
– На початку цього року я провела зібрання в усіх будинках, де пояснювала переваги ОСББ і перші кроки його створення. Починається все з бажання людей брати відповідальність за своє майно, потім проста процедура зі збирання підписів та реєстрації юридичної особи.
Головою ОСББ може бути будь-хто, кого оберуть жителі.
Для отримання інформації про співвласників треба звертатися до органів місцевого самоврядування.
– Скільки ОСББ на даний час створено в Іршаві та Ільниці?
– Станом на перше липня в Іршаві створено одне ОСББ. Наскільки мені відомо, в Ільниці не створено жодного.
– Ольго Андріївно, а як краще вибрати свою форму управління будинком?
– Протягом минулого року органи місцевого самоврядування мали провести конкурс на управителя у багатоквартирних будинках, але в такому випадку жителі лишаються права самостійно обирати модель управління та виконавця послуг.
Наразі Іршавська міська рада виділила 300 тисяч гривень для ОСББ, але ці кошти ще не використані, бо власники не поспішають об’єднуватися і робити ремонтні роботи у своїх будинках, що веде до їх занепаду.
– А які ризики й недоліки у новостворених ОСББ?
– Ризик для ОСББ лише один – небажання власників квартир усвідомити, що після приватизації квартир вони стали власниками всього майна, яке до них відноситься (дах, під’їзд, прибудинкова територія, підвал та інше) і саме вони мають сплачувати за його утримання та ремонт.
– Що входить у повноцінну роботу ОСББ?
– ОСББ має всі повноваження юридичної особи, і всі непорозуміння можуть з’ясовувати як у судовому порядку, так і за згодою сторін.
До повноважень ОСББ входять всі функції з утримання будинків, збір коштів та їх розподіл, вибір підрядних організацій, залучення грантових коштів, контроль ремонтних робіт.
– Дякую за розмову!

Інтерв’ю взяв
Василь Шкіря.

Ваш отзыв

Ваш коментар