Версія для друку Версія для друку

Юна зірка науки

Активну участь юнацтва у вирішенні тих чи інших суспільних питань потрібно лише вітати. Заслуговують на найкращі слова похвали і точно на певні заохочення здобутки учениці 11 класу Іршавського закладу загальної середньої освіти №2 Марії-Антуанетти Пальок. Її без перебільшення можна назвати юною зіркою науки. Справляє хороше враження і її вміння чітко та вишукано висловлювати власну думку. Вона є вихованкою гуртка «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» Іршавського районного центру позашкільної роботи. Кілька років працювала над роботою «Історія релігії та приходських храмів села Чорний Потік Іршавського району Закарпатської області». Її науковим керівником була Лілія Володимирівна Мороз. І нарешті копітка праця увінчалася шаленим успіхом.
Нещодавно національний центр «Мала академія наук України» провів завершальний етап захисту робіт юних науковців з усієї країни. Марія-Антуанетта Пальок посіла І місце в загальному рейтингу серед учасників секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» наукового відділення «Філософії та суспільствознавства».
Дівчина каже, що часто відвідує церкву, і їй завжди були цікаві питання, пов’язані із виникненням храмів, різних обрядів тощо. Коли познайомилася зі своїм майбутнім науковим керівником Лілією Володимирівною, та багато розповіла їй про язичницький період в історії села, виникнення першої християнської церкви у Чорному Потоці. Це ще більше почало захоплювати. Отак і розпочалася тривала наполеглива праця. Усі три роки Марія-Антуанетта у своїй секції була найкращою в області. Перший її візит із науковою роботою у столицю можна назвати ознайомчим, дещо прицільним. Вже минулого року у Києві буквально якоїсь краплинки не вистачило для того, щоб наша землячка одягнула майку лідера у всій державі. Цьогоріч захист наукових праць юних дослідників тривав три дні. Спочатку було відкриття і представлення. Наступного дня писали контрольну роботу. Відтак вже публічно захищали саме наукове дослідження. Після підсумків двох днів дівчина зрозуміла, що жадана і довгоочікувана солодка перемога майже в руках. На якусь мить їй не повірилось, запаморочилось у голові від щастя. Трохи оговтавшись, вирішила взяти себе в руки, зібрати волю в кулак і на всі сто відсотків викластись у завершальній підготовці до захисту наукової роботи. І мрія здійснилася — іршавчанка стала найкращою в Україні. Але не все так просто, як здається на перший погляд. За плечима залишилось багато нервів, годин, проведених у вивченні різних документів, і, можливо, чимало недоспаних ночей…Доводилося часто їздити в архів у м. Берегово. До речі, він вже має й цифрову базу даних, але виникали деякі труднощі через те, що документи там написані латиною або перекладені на угорську мову. Найцікавіше, що до участі у всеукраїнському етапі можуть не допустити, якщо виявиться, що робота не має новизни і вона позбавлена авторського підходу. За свій успіх дівчина вдячна насамперед науковому керівнику та батькам. Вони у неї вірили, заохочували, допомагали і підтримували. На слова вдячності заслуговують і вчителі Іршавського закладу загальної середньої освіти №2 під керівництвом директора Ганни Гички, які до багатьох речей ставилися з розумінням.
Марія-Антуанетта Пальок наразі планує вступити до одного з вишів України. У майбутньому свою наукову роботу має намір продовжувати. Вважає, що в університеті у неї для цього буде більше можливостей, можливо, вдасться віднайти якісь нові родзинки у цьому напрямку. Поки вона чекає на результати ЗНО…
Отже, залишається юній дослідниці побажати приємних поворотів долі та нових перемог.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар