Версія для друку Версія для друку

Прогноз появи шкідників і хвороб на картоплі та овочевих культурах

У червні в районі на посадках картоплі продовжуватиметься відродження та живлення личинок колорадського жука, активність якого знизилась в умовах прохолодної дощової погоди. Також очікується проявлення альтернаріозу,фітофторозу. Хвороби найбільш інтенсивно розвивається при жаркій погоді, коли періоди сухої погоди чергуються з нетривалими, але достатньо рясними дощами або нічними росами.
Після проявлення фітофторозу на ранній картоплі можливе ураження томатів, в першу чергу в понижених місцях та загущених посадках.
На цибулі проявиться пероноспороз. Інтенсивному розвитку хвороби сприятимуть тумани, опади, висока вологість повітря. Хвороба в першу чергу уражує насінники цибулі, пізніше проявляється на посадках цибулі-ріпки та посівах цибулі-сіянки.
На огірках у червні можливе проявлення пероноспорозу, бактеріозу. Пероноспороз проявляється після затяжного дощу при температурі 15-20˚С, подальшому інтенсивному розвитку його сприяють високі денні температури при відносно низьких нічних (+12-14˚С), рясні роси. Овочеві культури – огірки, томати у червні за умов жаркої, помірно вологої погоди заселятимуть та пошкоджувати сисні шкідники: баштанна попелиця, тютюновий трипс, павутинний кліщ.
На капусті шкодитимуть гусениці капустяного та ріпакового біланів, капустяної совки, молі, попелиці.
На столовому буряку шкодитимуть попелиці. Із хвороб на столовому буряку можливе проявлення церкоспорозу, борошнистої роси.
Для отримання консультацій з питань щодо захисту рослин звертайтеся в ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області , де Вам завжди прийдуть на допомогу .

Людмила Штефаньо,

провідний спеціаліст відділу прогнозування
фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків

Ваш отзыв

Ваш коментар