Версія для друку Версія для друку

На рівні з чоловіками

Шашки-100 – своєрідний вид шашок, який досить популярний в Європі. Особисто-командний чемпіонат області з цього виду шашок проведено в Іршавському міському центрі позашкільної освіти.
Цього разу явних фаворитів не було. А тому цікаво було, хто ж зуміє вибороти чемпіонське звання при досить рівних можливостях. В перших турах лідера виявити не вдалося. Правда, були сюрпризи від юних, дорослі суперники яких, лише проявивши максимум винахідливості, зуміли “втекти” на нічию. Перед заключним туром на мінімальну очкову перевагу вирвався досвідчений Микола Коперльос з В. Бичкова. Здавалось, питання чемпіонства знято, але й переслідувачі не проти використати слушну нагоду наздогнати лідера. Виявилось, що суперниця лідера, юна Анастасія Панич, проявила наполегливість в досягненні задуманого, на початку партії дістала матеріальну перевагу і до кінця зустрічі грала дуже акуратно, зуміла втримати позицію і виграла. Це була непередбачувана ситуація. Фінальна ситуація створилась така, змагання ніби й закінчилися, а переможця не виявлено. Анастасія Панич і представник Виноградова Василь Тіводор мали абсолютно однакові показники, як основні, так і додаткові. Вихід один – додатковий матч за скороченим часом на гру. В першій партії Анастасія не використала можливість провести удар з виграшом матеріалу абсолютно достатнього для виграшу. Наступну зустріч Василь Тіводор провів на високому рівні, дістав позиційну перевагу і довів партію до логічного завершення. Він виборов чемпіонське звання. Відповідно Анастасія Панич – на другому місці. На третє місце претендентів було четверо, в тому числі двоє наших вихованців. Це Марта Юріна і зовсім юний Володимир Погоріляк, який недавно відмітив славних 6 років. Додатковий показник був на користь Марти Юріни. Вона –“бронзовий” призер. Володимир пропустив вперед двох ветеранів шашок: уже згадуваного Миколу Коперльосу і Михайла Яцканича з Виноградова.
Командою перше місце вибороли виноградівці. Команда “Вікторія”, відставши на одно очко, стала другою. За команду виступали Марта Юріна, Ігор Гуляна і Володимир Погоріляк. Ще одна наша команда стала третьою, за яку виступали Анастасія Панич, Ганна Білак і Софія Буря.
В особистому заліку нагороди вибороли Анастасія Панич, Марта Юріна, Володимир Погоріляк, Ігор Гуляна, Андрій Кравець, Степан Левко, Станіслав Терпай, Софія Буря, Дарина Лелітка, Анастасія Асеєва.

Анатолій Вайда.

Ваш отзыв

Ваш коментар