Версія для друку Версія для друку

ПОЧУВАТИСЯ У ЧУДОВІЙ СПОРТИВНІЙ ФОРМІ ЇЙ ДОПОМАГАЄ ВЕЛОСИПЕД

Уже давно звернув увагу в Іршаві на жінку з велосипедом. Її можна побачити і біля державних установ, і поблизу торгових точок, і на ринку. Запримітив і те, що вона завжди у гарному, піднесеному настрої, часто спілкується з прохожими, багатьох в райцентрі знає особисто. Так, це Марія Михайлівна Рибачук з Лози. Їй уже 69, але вона зовсім не виглядає на свій вік – бадьора, життєрадісна, у чудовій спортивній формі.
– Так триматися мені допомагає велосипед,– усміхається Марія Михайлівна. – Він – надійний мій помічник. Без велосипеда не уявляю своє життя. У райцентр із рідного села я завжди добираюся на ньому за 15-20 хвилин. Якщо щось придбала в магазині або на базарі, не треба нести в руках – кинула на свого сталевого коня і поїхала далі. Водночас велосипед – це не тільки економія часу і грошей. Не потрібно маячити в пробках, через які ми довше стоїмо, ніж їдемо. Велосипед пройде там, де не проїде автомобіль. Його легко припаркувати. І в обслуговуванні невибагливий. Якщо щось і зламається, то його ремонт не потребує багато витрат.
Батько Марії Михайлівни – Михайло Михайлович, першим у селі купив велосипед. Було то далекого 1946 року. ВІн працював на Іршавській меблевій фабриці. Автобусів тоді не було, то добирався на роботу на власному транспорті, а односільчани ходили на підприємство здебільшого пішки – навпростець через Іршаву.
А ще Марія Михайлівна призналася, що давно вже могла мати автомашину. Однак перевагу надає саме велосипеду. Велосипед облюбували собі також брати – Василь, Іван і Михайло та сестра Марта. До речі, їх діти та внуки теж мають велосипеди.
– Велосипед – мій вірний і надійний друг, – люб’язно усміхається Марія Михайлівна. – Він ніколи не підведе. До того ж не потрібно ні бензину, ні солярки, а він додає людині сили, енергії і доброго настрою. Позитивно впливає на серцево-судинну систему і легені, заміняє спортивні вправи. Благотворно впливає на ваш загальний емоційний стан, поліпшується настрій і самопочуття, на цілий день отримуєте величезний заряд бадьорості. Завдяки регулярним поїздкам на велосипеді підвищується загальна витривалість організму. При нинішньому способі життя лікарі всім рекомендують їздити на велосипеді.
Розмова вийшла вельми приємною. Сподіваємося, вона теж припаде до душі нашим читачам і, може, хтось із вас неодмінно пересяде із лімузина на велосипед. Заради власного ж здоров’я.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар