Версія для друку Версія для друку

ОХ, «БОРЖАВА»-ВЕРНІСАЖ Фоторепортаж

SONY DSC

Художник із Запоріжжя Микола Боровик охоче ділиться враженнями та думками про проведені цієї весни півтора тижні у нашому краї:
– Тут, у санаторії «Боржава», нам створили чудові умови. До цього я вже побував декілька разів у Хусті, Шаяні, Велятині, Татарові, на найкращому і найбільшому високогірному в Україні озері Синевир.
Пан Микола буває на Закарпатті в різні пори року.
– Оці передгірські місцеві довжанські краєвиди по-своєму красиві, колоритні, хоча, якщо чесно, нас, степовиків, ваблять більш експресивні обрії, – продовжує митець ділитися своїм сприйняттям нашої місцевості.– Я без перебільшення закоханий у Закарпаття. Скажу відверто: для етюдів у вас доводилося доволі далекувато і пройтися, але результат того вартий.
За тиждень, коли проходив семінар художників на базі санаторію «Боржава», Микола Боровик виконав шість етюдів. До того ж одну із завершених робіт у нього купила сім’я відпочиваючих. А більшість робіт тримає вдома у майстерні.
Він надзвичайно цікава особистість. Його варто послухати із яким захопленням, ентузіазмом і пристрасно розповідає про фестиваль «Пасіка Сірка» на своїй малій батьківщині – у селі Грушівка, де був зимівник легендарного кошового отамана Івана Дмитровича Сірка на Запорожжі. Гості, а це кілька тисяч людей, сходяться з усієї України. Є і постійні учасники, як от, скажімо, із Тернополя, Львова. І відразу ж запрошує, в цьому році відвідати «Пасіку Сірка» яка пройде на Медовий Спас.

SONY DSC

– А до Йосипа я приїжджаю вже із 2011-го року, – ми у діалозі повертаємося до наших реалій.
Йосип – це Йосип Блецка – керівник мистецького об’єднання «Обрій Карпат» із міста Хуст. Через аналогічні проекти цього мистецького об’єднання за період його діяльності пройшло понад п’ять тисяч художників із Франції, Сполучених Штатів Америки, Колумбії, Угорщини, Чехії, Словаччини, багатьох інших країн.
– Для нас, митців, подібні симпозіуми, пленери – це своєрідні курси підвищення кваліфікації, – говорить метр. – Ми працюємо індивідуально. Але спільно обговорюємо роботи, ділимося враженнями від виконаного колегами. Подібний корпоративний обмін професійними думками надзвичайно корисний. Тим більше, коли в одному місці, в один час збираються митці, однаково готові до сприйняття як до позитивної оцінки своєї роботи, так і до справедливих критичних зауважень.

SONY DSC

Окрім усього, в «Боржаві» проводилися і майстер-класи. Підсумком цього симпозіуму-пленера стала обширна виставка робіт художників, яку впродовж кількох днів переглянули всі відпочиваючі в санаторії. Слід зауважити, що частину зробленого майстри пензля за умовами домовленостей залишають господарям. Таким чином за останні кілька років фойє, коридори кабінети адміністративної частини закладу, відпочинкові номери, зали перетворилися на своєрідну мистецьку галерею. Серед подарованих об’єднанням «Обрій Карпат» чільне місце зайняв пейзаж із фасадом санаторія весни 2019-го року.Іршавщина так само була представлена аматорами та майстрами мольберта у цьому проекті санаторія «Боржава», як от Василь Бобіта, Любов Матіко, Антоніна Дурда.

SONY DSC

На світлинах автора: майстер-клас для найменших відпочиваючих санаторію «Боржава», зацікавлена розмова керівника мистецького об’єднання «обрій Карпат» Йосипа Блецка і самодіяльного художника із Кушниці Михайла Дочинця, перегляд виставки.

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар