Версія для друку Версія для друку

Весна – нерест і сезон тиші

Весною всі намагаються вибратися «на природу», в ліс або поближче до річки. Щоправда, більшість «веселих компаній» не дуже роззирається навкруги, а захоплюється здебільшого «наливками та наїдками» залишаючи після себе бруд і спотворюючи галявини, на яких вони збиралися.
Але крім них є ще і такі, що спалюють суху рослинність, від чого можуть статися пожежі, тоді разом з травою, лісом згораються птахи, та їхнє потомство гине молодняк диких тварин.
Тому в Україні із 1 квітня по 15 червня буде діяти Сезон тиші. У цей період заборонено проведення в лісах і зелених зонах заходів і робіт, що є джерелом підвищеного шуму і занепокоєння.
У лісах і зелених зонах заборонено стрілянину, проведення вибухових робіт, запуск феєрверків, санітарні рубки лісу, проведення випасу отар овець і кіз.
Такі обмеження пов’язані з тим, що в зазначений період відбувається масове розмноження диких тварин.
І ще, на цей весняний, прекрасний період припадає подія, яку не можна не висвітлити – це нерест риби.
Іршавський району густо пронизаний мережею водних артерій, які, як правило, беруть початок у горах, у нас в районі. Це природні джерела, саме вони дають життя гірським потічкам, які утворюють річки.
На жаль, чим ближче до людських осель, на берегах потічків і річок можна побачити каналізаційні стоки, побутові відходи, безконтрольний забір гравію та каменю, а в цих потічках і річках живуть риби та інші водні біоресурси. Весною у риби нерест – найвідповідальніший період у їхньому житті.
З метою охорони та природного відтворення водних біоресурсів під час нересту запроваджується заборона на вилов риби згідно наказу №52 управління державного агентства рибного господарства у Закарпатській області.
Для забезпечення охорони середовища існування, шляхів міграції та умов розмноження диких тварин та на період нересту риби в районі створені оперативні групи реагування для проведення спільних рейдів з працівниками Іршавської районної організації УТМР, ДП «Довжанське ЛМГ», управління державного агентства рибного господарства в області, правоохоронних органів та екологічної інспекції.
Порушники цих правил нестимуть не тільки адміністративну, але і кримінальну відповідальність.

Іван БАРНАК,
голова Іршавської районної
організації УТМР.
Іван ГЕДА,
головний мисливознавець
Іршавського району.

Ваш отзыв

Ваш коментар