Версія для друку Версія для друку

Оперативна обстановка контрольована начальник Іршавського відділення поліції звітує перед громадою – у новому форматі

– Василю Михайловичу, останнім часом у ЗМІ часто зустрічаються оголошення про набори у поліцію. Яка ситуація із кадрами в Іршавському відділенні поліції?
– На даний час у відділенні поліції несуть службу 74 поліцейських, із яких: 54 чоловіки, 20 жінок, з них 64 – з досвідом роботи більше ніж 3 роки. Некомплект складає 13 працівників, а це створює додаткове навантаження на діючих поліцейських. Наразі відправлено на навчання 2 кандидатів, сподіваємось, що вони успішно пройдуть курс навчання і у найближчий період поповнять наші ряди.
– Яка кількість звернень та повідомлень від громадян Іршавщини надходить до поліції?
– Загалом, упродовж перших місяців року до відділення поліції надійшло 1053 заяв та повідомлень громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, із яких: зареєстровано 243 злочини, 98 адмінправопорушень. Розкрито 28 тяжких злочинів та 3 особливо тяжкі злочини. Здійснено 968 виїздів на місце події, в середньому час прибуття поліції складає 27хвилин 35 секунд попри погані дороги.
– Якщо вже мова пішла про дороги, яка ситуація у нас із безпекою на автошляхах?
– З початку цього року на території району зареєстровано 19 дорожньо-транспортних пригод, у яких постраждало 4 осіб та зафіксовано 23 водії у нетверезому стані. Аналіз свідчить що, причиною ДТП стали перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання дистанції і вживання алкогольних напоїв. Хоч, працівники патрульної поліції щодня проводять профілактичні заходи, але все рівно наші водії, ризикуючи власним та чужим здоров’ям, а то і життям, сідають за кермо автомобіля на підпитку. Хотілось би попередити водіїв про найбільш небезпечні ділянки доріг: це між м.Іршавою та с. Сільцем, між селами Дубрівка та Білки, Луково та Приборжавське. Є ще небезпечні перехрестя у Іршаві, при ви’їзді у напрямку с. Ільниця та вулиці Білецькій у напрямку Дубрівки та біля військкомату.
– Наскільки зараз безпечно гуляти вулицями міста Іршава та населеними пунктами району.
– Хочу запевнити, що оперативна обстановка на території району контрольована, але трапляються незначні правопорушення. Цього року на території району зареєстровано 13 хуліганських вчинків, переважну кількість із яких скоїли громадяни у нетверезому стані у нічний час біля кафе, барів та на АЗС.
– Чи допомагають Вам у розкритті камери відеонагляду?
– Звичайно, так. Камери відеонагляду надають можливість відтворити подію та встановити всіх учасників правопорушення. Особливо в нагоді вони при встановленні крадіїв з транспортних засобів.
– На скільки тепер безпечно залишати свою оселю без нагляду?
– На даний час нами зареєстровано 51 крадіжку, із яких: 28 розкрито та затримано 19 крадіїв. Поліція у цьому напрямку працює, але не завадить громадянам бути більш обачними до свого майна.
– Чи звертаються жителі нашого району стосовно насильства у сім’ї? І яка кількість таких звернень?
– На жаль, протягом цього року до нас надійшло 15 звернень про домашнє насильство, де притягнуто 15 громадян до відповідальності за ст. 173-2 КУпАП. Поліцейські сімейних бешкетників ставлять на профілактичний облік і постійно з ними проводять бесіди, відвідують по місцю проживання. Переважно причиною насильства у сім’ї є оковита, через яку виникають суперечки та насилля.
– А яка ситуація щодо безпеки дітей?
– Всі звернення щодо неповнолітніх у нас на особливому контролі. Цього року відносно дорослих, які належним чином не виконували свої обов’язки щодо виховання дітей, було складено 21 адмінпротокол. За продаж неповнолітнім спиртних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів притягнуто до відповідальності 2 продавців.
– Не можу залишити поза увагою незаконну зброю. Яка робота поліцією проводиться у цьому напрямку?
– Можна сказати, що вже добігає березень місяць, а працівниками поліції уже зафіксовано 5 злочинів, пов’язаних зі зброєю. Нами під час санкціонованих судом обшуків було виявлено та вилучено 3 одиниці незаконної зброї, 8 одиниць холодної зброї та 183 одиниці боєприпасів. Все це громадяни зберігали у себе вдома без будь-яких дозволів, хоча нами кожного року проводяться місячники добровільної здачі зброї, під час яких вони мали можливість у законному порядку її зареєструвати.
Крім цього, поліцією постійно проводиться робота з власниками зброї, якої у жителів Іршавщини налічується більше 1200 одиниць. Цього року за місцем проживання нами було перевірено 470 власників зброї, із яких – 63 притягнуто до адмінвідповідальності за порушення порядку правил зберігання, обліку та перереєстрації, а також стосовно 2-ох вирішується питання щодо анулювання дозволів на право зберігання за порушення ними чинного законодавства.
– Які є на даний час нагальні потреби у поліції і яка співпраця поліції з органами місцевого самоврядування?
– Загалом співпраця з органами місцевого самоврядування налагоджена добре, є порозуміння. Наразі заплановано облаштувати при Ільницькій та Білківській сільських радах поліцейські станції. Їх відкриття суттєво вплине на швидкість та якість обслуговування викликів громадян.

Розмову вела Віта Горзов,
Іршавське відділення поліції.

Ваш отзыв

Ваш коментар