Версія для друку Версія для друку

Ревний вірник і слуга церкви – Йосип Тереля

16 березня 2009 року, десять років тому, небо прийняло страждучу душу Йосипа Терелі. Він помер на 65 році життя, і похований у селі Нижнє Болотне на горі, звідки видно всю Боржавську долину.
У книгах «Тіло і Кров», «Свідок» та інших, його життя можна окреслити, як справжнього Христового воїна, чиїми визначальними характеристиками були: мужність, терпіння і жертва.
Йосип Тереля народився 27 жовтня 1943 року в селі Келечин Міжгірського району. Його батьки займали високі партійні посади за часів Радянського Союзу, і їх майже не було вдома, і тому він жив у бабусі, яка змалку виховувала його в християнському дусі. Вже від 16 років активно і відкрито заявляє про своє християнство.
Велика віра в Бога, життя святими Тайнами допомогло Йосипові пройти через всі переслідування, які він зазнав заради віри в Христа і заради правди.
Найпослідовніший борець за легалізацію греко-католицької церкви, Йосип Тереля, починаючи з 1963 року по 1987 рік сидів у 10-ти в’язницях за любов до України, до католицької церкви. Читаючи книгу-монолог «Сповідь», яку я прочитав цими днями, дивуєшся, як звичайна людина могла витерпіти стільки наруги і катувань! Він сидів у Володимирській в’язниці в Москві, в мордовських та пермських таборах суворого режиму, у Дніпропетровську. Три з половиною роки він не знав що в нього народилася дитина. Його «лікували» у психіатричних лікарнях тюремного типу. Однак він не здавався.
Особливо Йосип Тереля завзято боровся за легалізацію греко-католицької церкви. Важливу роль у вірі до Бога займав мій земляк о. Павло Мадяр ЧСВВ, який його вінчав із Оленою з села Довге, хрестив його дітей. Разом з ним організували богослужіння в лісах, святили пасхи на кладовищах, писали звернення і петиції у вищі органи радянської влади, а також у міжнародні організації.
У 1987 році його видворено за межі України разом із дружиною та трьома дітьми і позбавили громадянства. Політичний притулок їм надала Канада, де він прожив до останніх років життя.
В Торонто він заснував власне видавництво, написав багато книг, намалював картин.
Він був добрим християнином і патріотом.

Петро ПІТРА,
с. Білки

Ваш отзыв

Ваш коментар