Версія для друку Версія для друку

БІЛКИ ІНІЦІЮВАЛИ ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СІЛ

Дванадцятого березня відбулася двадцять друга сесія Білківської сільської ради сьомого скликання. На ній розглянуто кілька питань, що стосувались бюджету, земельних відносин, змін до програм фінансування напрямків розвитку села, об’єднання територіальних громад сіл тощо.
Затверджено звіт про виконання сільського бюджету за 2018 рік, а також взято до відома звіт сільського голови за минулий рік. За словами Білківського сільського голови Василя Зейкана, за звітній період відповідно до прийнятого бюджету надходження платежів, податків і зборів склали 112,5 % в сумі 6602894 грн. Здійснено капітальний ремонт вулиць Івана Франка, Лермонтова, Набережної, Ольги Кобилянської, Шевченка на загальну суму 2452144 грн. Поточний ремонт на вулицях Л.Українки, І.Франка, Центральна, Набережна, Конституції, О.Кобилянської, Тиха, Українська, Шевченка, І. Фірцака-Кротона обійшовся в 1354706 грн. Низку бічних вулиць підсипано гравійно-піщаною сумішшю. Скажімо, минулоріч для ДНЗ №2 було виділено 76523 грн. На поточний ремонт будинку культури пішло 283500 грн..

Сільський голова також інформував про засідання сесій та виконкому сільської ради, кількість прийнятих ними рішень, роботу зі зверненнями громадян тощо. У контексті обговорення цього питання депутати порушили тему виділення коштів з сільського бюджету у вигляді субвенцій районним установам. Вони деякою мірою обурювалися з цього приводу, аргументуючи тим, що згідно із законодавством сільській казні залишили тільки єдиний податок та акцизний збір, а решта йде вище. У районному звіті подається інформація, що нібито всі установи на захищені статті коштами забезпечені. Тому народні обранці запропонували: перед тим, як виділяти подібні субвенції з сільського бюджету, необхідно з’ясувати, в чому ж полягає причина начебто недофінансування районних установ, які звертаються по допомогу до сільрад.
На сесії сільської ради також розподілено кошти вільного залишку бюджету. Зокрема, їх спрямували на проведення нормативно-грошової оцінки землі, укріплення мосту біля сільської ради та інше. Планується й зробити інвентаризацію всіх земельних ділянок села.
Депутати підтримали рішення виконавчого комітету сільської ради про наміри створення та функціонування на території сільради центру надання адміністративних послуг, у тому числі послуг соціального характеру в форматі «Прозорий офіс». Як відомо, будівництво центру здійснюватиметься на умовах співфінансування за рахунок субвенції, головним розпорядником якої є Мінсоцполітики, а також власних коштів місцевого бюджету. Частка коштів місцевого бюджету не може бути менша, ніж 10 відсотків від загальної вартості будівництва згідно з проектно-кошторисною документацією. Зокрема, тут можна буде здійснювати реєстрацію нерухомості та бізнесу, отримувати витяги та інші відомості з державного земельного кадастру, паспортні послуги тощо.
Народні обранці Білківської сільської ради ініціювали також добровільне об’єднання територіальних громад сіл, прилеглих до Білок, фактично запропонувавши їм приєднатися. Найближчим часом від сільських рад, про які йдеться, очікуватимуть відповідних рішень із згаданого питання. Вже відштовхуючись від цього, планують створити робочу групу, яка надалі й опікуватиметься цим об’єднавчим процесом, одним із плюсів якого є те, що значна частина податків залишатиметься на місцях.
Всього на сесії було прийнято понад п’ятдесят рішень.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар