Версія для друку Версія для друку

ДАРИНКА – ЦЕ І НАША РОДЗИНКА

Навчені досвідом знають: у перемоги багато батьків, лише поразка – сирота. Семикласниця Іршавського ліцею, на щастя, має тільки позитивний досвід.
Можливо, розповідь про теперішній успіх нашої землячки редакції не годилося б розпочинати з того, що кілька років тому ця юна інтелектуалка стала переможцем редакційного конкурсу, але і втриматися важко. Припустимо лише одне, що той успіх став для неї хоча б якоюсь, але підпорою у тому, що вона минулого року змогла подолати своїх суперниць у конкурсі, і в числі інших п’яти школярів-закарпатців її твір «Моя майбутня професія» включено до збірника Міністерства культури України і Національної бібліотеки України для дітей«Творчі канікули», виданого у 2018-ому році.
Та задля справедливості сьогодні пальму першості слід все-таки віддати колективу Іршавської районної дитячої бібліотечної системи, очолюваної директором Майєю Бобик та її заступником Богларкою Боїшко, яка безпосередньо опікувалася проектом, у якому брала участь Дарина Гозда. Її твір, де головні герої – вона і міс Гармидер – став кращим у номінації «Моя майбутня професія».
Для того, аби гарно, вірніше, добре писати, необхідно багато читати. І при цьому – якісну, класичну літературу. Для справжніх письменників, літературних фахівців це аксіома, яку вже давно і ніхто не піддає сумніву. Так от Даринка належить до числа найбільш активних і сумлінних читачів нашої районної книгозбірні для дітей. Серед прочитаних творів світової та української літератури їй до вподоби найперше оці: «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг, «Тіраміс з полуницями» Йоганни Ягелло, «Міс Гармидер» Джеррі Стронг і «Халуна-Лалуна, або Іван Сила на Острові Щастя» Олександра Гавроша. Така пристрасть до читання, мусимо мабуть визнати таки, не є аж такою характерною для юного покоління, до котрого належить Дарина Гозда. І окрім усього іншого вона віддає перевагу традиційним книжкам.
На запитання, чому найбільш прихильна, якому жанру, майже не задумуючись відповіла:
– Такому, де є пригоди, елементи фантастики.
Юна іршавчанка не тільки в цьому своєрідна. Мало хто із її одноліток має стільки ж уподобань та справ, якими серйозно, не по-дитячому, займається. Ось тільки сухий перелік: любить малювати, з батьками вже три роки регулярно їздить на гірськолижний комплекс «Плай» на Львівщині, на велосипеді буває в довколишніх селах Іршави і навчається тепер у випускному класі хореографічного відділу Іршавської дитячої школи мистецтв. Що вже говорити про поглиблене вивчення англійської мови.
При неординарних літературних задатках, знаєте, про яку професію мріє Даринка, – вивчитися на викладача та перекладача з англійської мови.
Цими днями директор Іршавської районної бібліотечної системи для дітей Майя Бобик та її заступник по роботі з дітьми Богларка Боїшко вручили Дарині Гозда грамоту та символічний подарунок.
Подаємо уривок із «Моєї майбутньої професії»:
«Раптом до мене підійшла міс Гармидер і запитала: “Чи можемо ми погуляти у парку?”. Я погодилася. Як виявилося, вона стала директором школи. Вчитель англійської пішла на пенсію. Тому не має кому вчити діток. Адже школа велика, а є лише два вчителі. Один вчитель вчить старшокласників, а інший — менших діток. Міс Гармидер запросила мене викладати англійську мову у її школі. Я звичайно погодилась. Адже хотіла мати саме таку професію. Водночас два відчуття бурлили в мені — хвилювання й радість. Ще я запитала, чи це на довго? Вона відповіла, що на два тижні, доки буде шукати іншого вчителя. Адже я не з казки…»
Михайло БОРЖАВСЬКИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар