Версія для друку Версія для друку

НЕЗАБУТНІ Й ПІЗНАВАЛЬНІ «СТРІТЕНСЬКІ ЗУСТРІЧІ»

Іршавське молодіжне братство, яке очолює архімандрит, насельник Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря в Сільці Агапіт Шпиняк, відоме на теренах краю своїми масштабними благодійними акціями. Та окрім цього, воно активно ще займається просвітницько-духовною діяльністю. Дбає про те, щоб сучасна молодь зближувалася з церквою і впевнено долала прірву аморальності. А це у нашому меркантильному світі, де святі речі для деяких осіб часто стають порожнім місцем, не так вже й легко робити.
Ось і минулого тижня з благословення митрополита Мукачівського та Ужгородського Феодора Іршавське молодіжне братство вже вп’яте провело вельми цікавий захід «Стрітенські зустрічі». Як відомо, нещодавно ми святкували Стрітення Господнє. Традиційно в цей день у храмах району відбулися урочисті богослужіння. Це одне з найбільших християнських свят. Відзначається воно на 40-ий день після народження Ісуса Христа. Саме тоді Марія понесла його до храму в Єрусалим і сама очистилась, як того вимагає Закон Божий.
Отже, головною темою цієї зустрічі стало повернення до забутих церковних традицій. Вони ж в ідеалі мають передаватися з покоління в покоління. Тому про них важливо говорити, нагадувати, щоб не втратити хороші прабатьківські надбання. На заході виступило кілька доповідачів, кожен з яких мав свою тему. Тим, хто виступав, всі присутні мали змогу задати запитання. Участь у дійстві взяли представники духовенства району та віряни.
Благочинний Іршавського благочиння о. Георгій Чулей розповів про жертовність заради церкви. Лейтмотивом його виступу були приклади сподвижників благочестя, які невинно страждали за непереборне бажання сердечно служити Богу. Серед інших він назвав також закарпатських мучеників православної церкви Олексія Кабалюка та Іова Угольського. Саме такі люди є прикладом для наслідування для справжнього християнина. Священнослужитель нагадав ті часи, коли держава відчутно втручалася в церковні справи. Кілька десятків років тому на призначення архієреїв більший вплив мав уповноважений у справах релігії, ніж конкретний митрополит. Коли чули, що хтось хоче стати священиком, то вже ввечері у нього запросто могли нишпорити відповідні служби і забрати певні документи. Також отець Георгій з сумом констатував, що за радянських часів було чимало таких, які витримували церковні обряди, але робили це ховаючись і не привчали до того своїх дітей, бо боялись, щоб ті необережно не виказали батьків. У зв’язку з цим потім утворився духовний вакуум, яким вміло і зараз користуються шкідливі для православ’я люди.
Настоятель Свято-Петропавлівського православного храму в Іршаві о. Василій Ігнат детально зупинився на інституті сім’ї з погляду церкви, аргументуючи свої думки цитатами з Біблії. Він наголосив на неприпустимості громадянського шлюбу, адже на таке співжиття нема благословення Бога. Багато говорив про обряд вінчання, суть символіки під час нього.
Власними досвідом, спостереженнями та дослідженнями, як боротися із шкідливим звичками у дітей, поділилася педагог-організатор Ільницької гімназії Мирослава Граб. Надала чимало рекомендацій, як убезпечити власне чадо від спокуси до куріння, алкоголю та наркотиків. На її думку, тут велику роль у виховному процесі також відіграє церква. Педагог назвала конкретні приклади співпраці у цьому напрямку.
Певно, сьогодні мало хто уявляє своє життя без гаджетів. Про їх шкідливий вплив на дитину говорила учениця Ільницької гімназії Андріана Ляшко. Тут небезпечним є застигання в одній позі перед гаджетом. Вони також руйнують очі, мають негативний вплив на психіку тощо.
Не менш цікавим було питання взаємодії церкви з молоддю. На цьому зосередила увагу присутніх представниця Іршавського молодіжного братства Вікторія Долежалова. За її словами, у селі молодь більше відвідує церкву, ніж у місті. Це пов’язано з тим, що досить часто бабки і дідусі виховують їх у духовному дусі. Вона висловила свої думки щодо того, як можна розширити контингент церковної молоді.
Архімандрит Агапіт Шпиняк порадив не називати дітей іменами кіногероїв чи співаків, а давати такі, щоб мали покровителів Божих. Як зазначив він, також не можна знущатись зі свого обличчя через різні пірсинги, фарби тощо, оскільки Бог створив людину за своєю подобою. Звернув увагу присутніх і на особливостях хрещення та його важливості.
Поміж виступами доповідачів свої пісні дарували присутнім солістки зразкового фольклорного дитячого ансамблю «Кирниченька» Анастасія Бокотей та Вікторія Лендєл (керівник Едіта Токар-Канчій), а також жіночий хор Свято-Петропавлівського православного храму м. Іршава.
Загалом ця зустріч виявилася дуже пізнавальною, корисною. Вдалося почути чимало цікавого. Є надія, що організатори на цьому не зупиняться і незабаром приготують черговий приємний сюрприз.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар