Версія для друку Версія для друку

До ветеранів слід ставитися чемно, шанобливо і гуманно

Петро Король очолює районну організацію ветеранів України четвертий рік. Протягом цього часу зроблено чимало для соціального захисту тих, хто цього потребує. Активно долучаються до цієї роботи також органи місцевої влади, роботодавці та активісти. Уся їх діяльність спрямована на забезпечення додаткових гарантій щодо захисту людей похилого віку. Свого часу вони чимало зробили для розбудови району. Це їх руками зведено торгові точки, заводи і фабрики, будівельні організації і житлові будинки, заклади культури та освіти, медичні установи. На весь Союз линула слава про заводи «Іршавремверстат», абразивний завод, заготконтору, райсільгосптехніку, меблеву фабрику, Ільницький дослідний завод, Закарпатський завод ВДМО і промкомбінат облспоживспілки. Тепер колишні їх працівники уже на заслуженому відпочинку. Це вже літні люди. Але їм не сидиться вдома – є ще порох у порохівницях.
– Теперішні ветерани, – каже Петро Васильович, – творили історію, сприяли соціально-економічному розвитку району, робили все для того, щоб наша Іршавщина була в числі кращих в області. Її називали краєм садів і виноградників.
Днями проведено засідання президії районної ради ветеранів України. Порядок денний, завважив П. Король, досить звичний: про проведення звітно-виборних зборів у первинних ветеранських організаціях району, щодо підготовки до відзначення 8 Березня та великодніх свят та різне.
В обговоренні порушених питань взяли участь члени президії районної ради Василь Коцан, Денис Білинець, Михайло Ціцак, Михайло Ломага, Іван Митровцій, Ігор Берегій, Петро Пітра, Павло Світлинець.
– До ветеранів треба ставитися чемно, шанобливо та гуманно, – зазначив на засіданні президії П. Король. – Головне, не забувати про них. Ми вітаємо їх з іменним днем, даруємо квіти, листівки і грошові винагороди. Уже сама поява в їх оселі представників ветеранської організації навіває радість і душевне задоволення. Цю роботу будемо проводити і надалі.
Виступаючі говорили про проблеми, які хвилюють людей похилого віку. Це високі ціни на газ, електроенергію і продукти харчування, мізерні пенсії. Держава ніби гарантує кожному ветерану праці та громадянину похилого віку належний рівень життя, надання різних видів допомоги, які передбачені Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», проте, на жаль, нині норми закону мають переважно декларативний характер. Надання пільг, компенсацій та інших гарантій таким категоріям осіб десятком базових законодавчих і нормативних правових актів, однак гарантії в повному обсязі не виконуються через недостатнє фінансування з бюджету.
Звітно-виборні збори у первинних ветеранських організаціях району пройдуть в травні-червні цього року.
Василь БУЖОРА

Ваш отзыв

Ваш коментар