Версія для друку Версія для друку

ДЛЯ ПЕВНОГО ПОРЯДКУ З ДОРОГАМИ ПО ОБЛАСТІ ПОТРІБНО ПО МІЛЬЯРДУ ГРИВЕНЬ ЩОРІЧНО НА НАЙБЛИЖЧІ П’ЯТЬ РОКІВ переконаний заступник керівника обласної служби автомобільних доріг

Так вже повелося, що тема стану доріг та їх утримання останнім часом стала однією з топових. Про це говорять, коли їдеш у громадському транспорті. Не обходиться без неї і під час приватних бесід. Нещодавно цю проблему порушили в соцмережах громадські активісти з Довгого, зокрема Михайло Ловга, відзнявши на відео жахливі ділянки дорожнього полотна. До слова, перебуваючи на відкритті сателітного гемодіалізного центру в Іршаві, голова облдержадміністрації Геннадій Москаль теж торкнувся цієї теми у своєму виступі. Вже у вівторок, 5 лютого, на засіданні президії райради було запропоновано включити до порядку денного двадцятої сесії райради VІІ скликання інформацію керівника філії «Іршавський райавтодор» «Про стан автодоріг району». Сам факт, що це питання винесено на розгляд депутатів, сигналізував про те, що має бути гаряче. На засіданні президії також було внесено ще низку змін до порядку денного. За клопотанням розробників та профільної постійної комісії кілька питань знято з розгляду. У «Різне» було включено два питання щодо терміну дії та розірвання договорів оренди майна. Третє ж полягало у затвердженні здійснених невід’ємних поліпшень орендованого майна, яке знаходиться в Іршаві, по провулку Шевченка, 3/2, та наданні згоди православній громаді Свято-Петро-Павлівського храму на приватизацію цього майна шляхом викупу. Депутат райради Станіслав Сухан наголосив, що при цьому обо’язково слід врахувати думку церковної двадцятки.
Перед народними обранцями та всіма присутніми, зокрема й активістами з Довгого виступив заступник начальника обласної служби автомобільних доріг Василь Рурич. Участь у сесії він взяв на запрошення депутата облради Петра Добромільського. Власне, посадовець не приховував свого невдоволення станом справ. Насамперед говорив про дві державні дороги, що пролягають через наш район, – Іршава – Виноградів та Мукачево – Рогатин. Без нормального фінансування дати з ними раду не вийде. Зазначив, що є терміни ремонту доріг, а в нас окремі з них не ремонтувалися десятками років. При такому підході годі й сподіватися, що там можна нормально проїхати. Згадав і за ямковий ремонт. Мовляв, він дає певний ефект хіба що на літній період. За його словами, на кілометр капітального ремонту дороги потрібно виділяти від 10 до 20 мільйонів гривень. Від її стану й залежить більш точна цифра витрат. Для ясності ситуації розповів, що торік на потреби Закарпаття на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг місцевого значення.з держбюджету було спрямовано близько 219 мільйонів гривень. Натомість цьогоріч спеціалісти облавтодору вже направили пропозиції Укравтодору щодо покращення автошляхів на суму 4 мільярди гривень. На його думку, якби на потреби області виділяли щорічно по мільярду гривень за найближчу п’ятирічку, то певний порядок з дорогами вдалося б навести, та й спеціалісти, враховуючи виробничі потужності, були б спроможні такі кошти освоїти.
Мабуть, своєю інформацією він навряд чи виправдав очікування присутніх в залі. Та, як пояснив сам доповідач, говорить лише про те, що в його компетенції. Як відомо, балансоутримувачами доріг є відповідна обласна служба, а також ОДА та РДА.
Відтак виступив керівник райавтодору Богдан Сич. В основному увагу зосередив на очистці доріг від снігу взимку. Цьогоріч для цієї справи залучали і важку техніку. Дещо проблематично давався напрямок Брід – Загаття – Чорний Потік. Підсобили також самі жителі населених пунктів цього куща. Виникали певні труднощі з підсипкою доріг. Окрема техніка застаріла, довелося більше ремонтувати, ніж з нею працювати. Зійшлися на тому, що для райавтодору необхідно закупити дві нові одиниці техніки.
На адресу дорожників полетіли стріли запитань. Зокрема, довжани Михайло Ловга та Михайло Боднар обурювалися, що через поганий стан доріг власники автомобілів понівечили їх. Хто за це відповідатиме і компенсовуватиме? Сказали своє слово і депутати райради. До прикладу, Володимир Половка та Юрій Фельцан цікавилися, чи є обласна стратегія ремонту автошляхів. Петро Горзов просив пояснити, чому так швидко знищилася дорога поблизу Дунковиці. Василь Ковбаско хотів більше почути про вихід з ситуації, що склалася з дорогами в районі. Лисичівський сільський голова Ярослав Пальок цікавився ремонтом в напрямку Свалява-Довге-Липча.
Взяв слово і депутат обласної ради Петро Добромільський. Він поділився власними напрацюваннями щодо контролю за якістю виконання дорожніх робіт.
Враховуючи зауваження та пропозиції щодо стану доріг у районі, депутати підтримали відповідне звернення до Кабінету Міністрів України.

На сесії райради було прийнято чимало бюджетних програм, що стосувалися наступного: соціально-економічного та культурного розвитку району забезпечення харчування учнів Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею, районного національно-патріотичного заходу «Патріот», матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони, а також створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі райвійськкомату, збереження службових приміщень управління соціального захисту населення РДА, поводження з твердими побутовими відходами, створення та впровадження містобудівного кадастру, надання депутатами райради матеріальної допомоги малозабезпеченому населенню, фінансової підтримки громадських організацій району. Внесли зміни до районного бюджету та затвердили звіт про його виконання за минулий рік. Затверджено і розпорядження голови РДА щодо перерозподілу субвенції з обласного бюджету на 2018 рік. Низка рішень стосувалася передачі в оренду, переліку об’єктів, що підлягають приватизації, інвентаризації комунального майна. Проголосували депутати і за приватизацію шляхом продажу на електронному аукціоні вбудованих нежитлових приміщень в Іршаві, по провулку Шевченка, а також нежитлових будівель у Лукові, по вулиці Набережна. Знайшли підтримку питання затвердження розпоряджень голови райради та плану роботи районної ради на цей рік.
Рішення про приватизацію шляхом викупу вбудованих нежитлових приміщень у с. Загаття, по вул. Адальберта Ерделі (Жовтнева) не набрало необхідної кількості голосів.
Громадські активісти порушили питання відновлення роботи Довжанського ДНЗ №2 «Смерічка». Як пояснив Довжанський сільський голова Віктор Симканич, у дитсадку протікає дах. У зв’язку з цим відбулося намокання електропроводки. Це призвело до того, що подальше перебування в стінах будівлі як працівників, так і дітей стало небезпечним. Тому заклад кілька тижнів тому був закритий. До слова, ще у 2017 році сільська рада виділила кошти відділу освіти РДА на виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту даху. Цьогоріч вже втретє даний проект відділ освіти РДА подав у Державний фонд регіонального розвитку для фінансування. Вартість робіт з капремонту в цінах 2017 року становить півтора мільйона гривень. Також спеціалісти підрахували, що для капремонту електропроводки цього закладу потрібно ще близько півмільйона гривень. Отже, щоб діти могли піти в садочок, потрібно терміново вишукати два мільйони гривень. Є надія, що до вирішення цього питання підключиться районна, обласна влада, а також депутати Верховної Ради України, які представляють Іршавщину.
Дубрівський сільський голова Володимир Малиновський зачепив проблему поводження керівника комунального некомерційного підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги» з кадрами.
Ільницький сільський голова Василь Павлище просив підтримки задля уникнення закриття в селі філії «Ощадбанку».
Загалом на сесії було розглянуто близько двох з половиною десятків проектів рішень.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар