Версія для друку Версія для друку

ВЕЛИЧНИЙ КЛИЧ ЛЮБОВІ ДО ХРИСТА

Іршавське молодіжне братство імені Іоанна Предтечі діє на теренах району вже шість років. Очолює його ініціативний архімандрит Агапіт Шпиняк – щирого серця людина. Він є насельником Свято-Іоанно-Богословського монастиря с. Сільце. Під його керівництвом на Іршавщині проводиться чимало хороших проектів. Зі свіжих прикладів пригадати б хоча б минулорічну потужну благодійну акцію до Дня Миколая. Ось і нещодавно він подбав про те, щоб соціально вразливі верстви населення відчули справжній смак Різдва. Під час різдвяних свят він з однодумцями з колядою, кутею та набором продуктів харчування навідувався у лікарні, дитбудинки, до малозабезпечених сімей, одиноких, пристарілих Іршавщини. З такою благородною метою побували вони також в окремих закладах та сім’ях Ужгородщини, Мукачівщини та Виноградівщини.
Своєрідним завершальним акордом цих заходів був фестиваль духовної пісні «Різдвяна коляда», який минулої неділі провели у районному будинку культури. Дійство стало можливим з благословення Владики Феодора – митрополита Мукачівського та Ужгородського.
Впадала в око святково прибрана сцена. На ній були ошатна ялинка, оригінальний куточок-прототип місця народження Христа, світлодіодні олені, чимало гілок ялини, а також багато квітів. Словом, у всьому відчувався творчий порух руки тямущої в цьому людини.
Розпочався фестиваль з молитви. Відтак за кадром пронизливий жіночий голос декламував вірш на тему сім’ї, взаємної любові батьків і дітей. А вже потім у залі полинула духовна пісня і коляда. Участь у фестивалі взяли хорові колективи з міст Ужгорода та Іршави, а також з сіл Сільце, Білки, Заріччя, Лисичово, Ільниця. Чудово вписалися в програму гості Михайло й Тарасій з Борислава, що на Львівшині. Вирізнялися своїм співом гурт «Ільничанка», Анастасія Бокотей, Кароліна Луканинець, Даніела Чийпеш. Дуже зворушливо під акомпанемент піаніно колядував Володимир Фельцан із Заріччя. Варто відзначити, що вихованці недільної школи Свято-Іоанно-Богословського монастиря з Сільця поставили цікаву сценку про народження Христа. На заході різдвяною колядою насолоджувалися також представники духовенства, влади та небайдужі до такого мистецтва.
Теплими і душевними словами всіх привітав владика Феодор. Він зазначив, що народження Христа є свідченням того, що всі ми – діти Божі. А це – дуже велике і невимовне щастя.
Благочинний Іршавського благочиння Георгій Чулей, вітаючи присутніх, у своєму виступі висловив велику радість, що такий фестиваль відбувається. Він згадав, що коли починав свій священицький шлях, то про таке можна було хіба що мріяти.
Важливим моментом є і те, що до проведення цього різдвяного дійства був оголошений збір коштів. Вдалося зібрати23 тисячі 547 гривень, 50 російських рублів, 50 американських доларів. Всі ці гроші передадуть дітям-сиротам Іршавщини.
Кілька годин, проведені на фестивалі духовної пісні, аж ніяк не здавалися вічністю. Все скидалося на якусь солодку мить, яку хотілося відчувати знову і знову. Бо різдвяна коляда вселяє віру у власні сили, дарує надію на краще майбутнє, якоюсь мірою одухотворює.
Як зізнається організатор цього дійства Агапіт Шпиняк, воно проводиться вже не вперше. За ці роки вдалося напрацювати певні моменти, про його існування дізналося чимало людей. Тому є всі підстави стверджувати, що в майбутньому фестиваль тільки набиратиме обертів, а кількість його учасників та охочих насолодитися духовним співом зростатиме.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ.
фото: Анастасії Іванчо.

Ваш отзыв

Ваш коментар