Версія для друку Версія для друку

Сюрпризи чемпіонату області

Право грати у фінальній частині чемпіонату Закарпатської області 2019 року спортсмени виборювали в обласних змаганнях 2018 року.
Фінал чемпіонату області з шашок-64 проведено в шахово-шашковому клубі “Вікторія” Іршавського міського центру позашкільної освіти. Кругова система, по якій проведено змагання, за відгуками багатьох спортсменів, є найбільш справедливою. Кожному на одну партію відводилось по 45 хвилин з додаванням 15 секунд за зроблений хід. Кожна зустріч складалась з двох партій із переміною кольорів. А ще була використана сучасна система жеребу початкових позицій.
Вдало стартував юний Богдан Юрченко (клуб “Вікторія” Іршавського міського центру позашкільної освіти), який зумів виграти підряд три зустрічі. В четвертому турі Богдан зустрічався з одноклубницею Катериною Мойсей і, не передбачувано, зазнав поразки. Інтрига знову почала верховодити на турнірі. Богиня Фортуна продовжила пошуки найсильнішого, вартого її уваги і вибору. Після невдалого старту потужною грою порадував Микола Коперльос з Великого Бичкова. В заключному турі він зустрічався з Катериною Мойсей, яка мала трохи краще турнірне становище. Багаторічний досвід проти азарту і відваги юної спортсменки. На кону – перше місце – при виграшу Катерини, а Миколі Коперльосу для заняття другого місця теж потрібна перемога. Нічия в їхній зустрічі влаштовує …. Богдана Юрченка. Першу партію Микола виграв. В другій партії юна зірочка показала спортивний характер, боролась до останніх секунд і перемогла в партії. Це була найдовша партія турніру по витраченому загальному часу – дві з половиною години. Матч закінчився внічию. Катерина Мойсей – віце-чемпіонка області. В Миколи Коперльоса – “бронза”. А чемпіоном області став Богдан Юрченко. Серед чоловіків кращі результати показали Микола Коперльос, Михайло Плець, Микола Кошілко.
PS. Ще один цікавий рекорд чемпіонату: найдовша по кількості зроблених ходів на шашковій дошці партія Михайло Плець – Микола Кошілко, яка тривала 61 хід. Ось Вам і така проста гра в шашки.
Анатолій Вайда.

Ваш отзыв

Ваш коментар