Версія для друку Версія для друку

Попри зимову негоду, на вулицях Арданова затишно й привітно

У народі кажуть: «Добрі діла забуваються скоро, а погані пам’ятаються довго», а в Божому письмі пишеться: «Робіть добро іншим, і добром воздасться вам». Саме такими добрими, теплими і щирими словами я хотів би розпочати свою розповідь про ті добрі справи, які, впевнений, стовідсотково запам’ятаються надовго як жителям нашого села, так і тим, хто хоч раз за останні роки побував у ньому. Ці добрі справи на рахунку Арданівського сільського голови Михайла Михайловича Станинця. Хоч він ще молодий, але навичок господаря йому не позичати. Люди, які приїжджають у село в тих чи інших справах, з котрими доводиться спілкуватись, одностайно кажуть: «От такого б нам голову села, то такий би порядок на дорогах і в самих селах був би і в нас». Схвальні відгуки про Михайловича можна почути і від водіїв, і від тих, хто доставляє у село хліб та інші товари народного вжитку. Отак чужі незнайомі люди, які бувають в селі, дають оцінку роботи сільського голови. І це насправді так. Я б хотів своїми думками повернутися трохи назад в осінню пору минулого року. Саме цієї пори з Дунковиці до адмінбудинку сільської ради в селі Арданово прокладено новеньку асфальтовану дорогу, окремі ділянки викладені бруківкою. (до речі, розпочато прокладання дороги бруківкою від адмінбудинку сільської ради до церкви, що в самому центрі села). Михайло Михайлович каже, що, як розтане сніг, роботи буде відновлено. Коли проводилась укладка асфальту, то автомобілі певний час не пропускали з Дунковиці в Арданово, і деякі ділянки дороги доводилось долати пішки. Так інколи робив і я сам. Одного разу під самим селом побачив Михайловича з рулеткою в руці (ми з ним – непогані друзі). Я підійшов і запитав у нього: «Як справи? Як іде укладка асфальту?» А він відповів: «перевіряю ширину дороги, чи відповідає вона умовам договору. Де не відповідає, повертаю бригаду туди виправляти халтуру». Усміхаючись, зазначив, що нині за всіма роботами потрібен особливий контроль. Як робітники, так і керівники фірми, яка виконувала цю роботу, зрозуміли, що халтура не пройде. Михайло Михайлович вимогливий до себе і, звичайно, до підлеглих. Любить, щоб у всьому, за що взявся, був порядок.
А тепер цьому свіжий приклад. Арданово знаходиться за три кілометри від траси Мукачево-Рогатин. А надворі зима, яка кожного дня підносить нам нові й нові сюрпризи, замітаючи дороги снігом. Такого снігу вже давно не було. Знайомі люди з інших сіл дзвонять і скаржаться, що в них вулицями ні пройти, ні проїхати, такі кучугури снігу намело, а в Арданові, Мідяниці та частині Дунковиці (присілок Леньковиця) все в порядку. Тут можна і пройти, і автівкою проїхати в будь-яку точку села, спокійно підвозити до магазинів хліб та інші товари, перевозити людей на роботу, діти можуть безпечно дійти до школи. Вулиці розчищені від снігу, круті підйоми підсипані сумішшю солі і піску, кожен власник магазину прибрав сніг на своїй території, а газда хати – біля дому теж прибрав це біле диво природи з дороги. І все це завдяки зусиллям Михайла Михайловича. За власний кошт придбав автомобіль ГАЗ – 66 і міні-трактор, зробили до них лопати. Михайлович каже: «Своє візьмеш, коли хочеш». Ну і, звичайно, є надійні працівники: автомобілем керує колишній десантник Сергій Петрович Хрипта, а за кермом трактора – теж досвідчений водій Володимир Михайлович Хрипта. До речі, з ними працюємо в одній фірмі з вирощування фундука в Доробратові та Арданові. Спілкувався і з ними. Кажуть, що наш голова настирливий. Буває, посеред ночі подзвонить і питає: «Хлопці, ви не заснули? Надворі сніг іде». Іноді так за ніч буває по кілька разів. А нещодавно кажуть, що подзвонила керівниця Негрова і попросила Михайла Михайловича допомогти з очисткою дороги від снігу і в її селі. І Михайлович не відмовив. Сергій Петрович (а саме він розчищав від снігу дороги в Негрові ) каже, що жителі села були дуже вдячні за допомогу і просили Михайловичу та йому міцного здоров’я. З цих прикладів видно, що наш голова вболіває і за інших людей, піклується про те, щоб вчасно могли завезти в село хліб та інші необхідні речі, щоб люди могли нормально дістатися до місця роботи, а діти – до школи, щоб всі структури у селі, не зважаючи на погодні умови, жили повноцінним життям.
У нас розвозяться новорічні подарунки, прикрашають новорічну ялинку, яка росте біля приміщення адмінбудинку сільської ради, чимало метрів гірлянд було протягнуто від автобусної зупинки до цієї ялинки, це дуже красиво виглядає вночі. Словом, справжня новорічна казка. Ось саме такі люди, на моє глибоке переконання, повинні керувати не тільки сільськими радами, але й районами, областями і навіть державою, такі, які вболівають за добробут інших людей. Бо саме люди обирають керівників різних рангів і покладають на них великі надії, голосуючи за них на виборах. На жаль, у нас усе навпаки, бо я вже теж не нинішній і в дечому розуміюся, можливо, краще, ніж будь-хто інший. Але не хочу втручатися в політику, це не моя справа, і легше від того нам не стане. На то є політологи, політичні експерти, хоча кожен з них теж говорить кому як треба.
Хотів би звернути увагу читачів, що і влітку теж довкола чистота і порядок. Обочини дороги, що веде в село, покошені. А який оригінальний напис при в’їзді в село. Таких, мабуть, нема навіть на трасах міжнародного значення. До речі, вночі цей знак з назвою села підсвічується. Підсаджені нові дерева на місці старих, здебільшого це каштани. Дерева побілені, по боках дороги не видно сміття. Кювети, як в селі, так і по центральній дорозі почищені. Де не може це зробити техніка, пораються вручну і вивозять на автомобілі. І все це завдяки старанням Михайловича.
Наш голова завжди прислухався до порад старших людей, як краще зробити задуману справу. Залучає він і потужних інвесторів на територію сільської ради, які б вносили кошти до бюджету села, а місцевих жителів забезпечили робочими місцями. І це в голови на першому місці. Він також надає відчутну допомогу тим, хто цього потребує. Коли до нього звернутися по допомогу, щоб провести якийсь захід у селі, ніколи не відмовить. Взагалі тих добрих справ, які робить Михайло Михайлович, перебуваючи на посаді сільського голови, не перелічити. Зокрема, допомагає церковним громадам наших сіл, на чому неодноразово наголошують настоятелі церков, дитсадкам, школам, ФАПам. За всі добрі справи жителі наших сіл вдячні йому, а також виконкому сільради, сільським депутатам, які в першу чергу повинні і у всьому допомагають йому. Ось такий він, наш голова села, вимогливий, принциповий, добропорядний, щирий і доброзичливий. Щоб переконатися в правдивості сказаних мною слів, потрібно хоч раз на власні очі побачити село Арданово, пройтися його вулицями, побувати в адмінбудинку сільської ради, де вам запропонують чашку смачної, запашної кави.
Від себе особисто і від жителів села я прошу для нього і його сім’ї, родині міцного здоров’я, миру, спокою, надійних друзів-однодумців, щоб все задумане ним здійснювалося. Будьте завжди привітним до людей, і вони за це віддячать вам сповна. На многая і благая вам літа.
Ось така моя коротка розповідь про чудову людину, людину від Бога, яка присвятила себе служінню іншим.
Іван ЛЕНДЕЛ,
с. Арданово

Ваш отзыв

Ваш коментар