Версія для друку Версія для друку

ХВОРІ НА ХРОНІЧНУ НИРКОВУ НЕДОСТАТНІСТЬ ВЖЕ НЕ ЇЗДИТИМУТЬ ПО ДОПОМОГУ У СУСІДНІ РАЙОНИ

Наразі на Іршавщині нараховується дванадцятеро людей, хворих на хронічну ниркову недостатність. Донедавна для проведення гемодіалізу їм тричі на тиждень доводилося їздити у сусідні райони: Виноградівський, Хустський, Свалявський. Щоразу сама процедура займала чотири години. Знаючи стан наших доріг, не важко здогадатися, як цим жителям району доводилося. Виникали певні нюанси і з самим доїздом. Треба було вписуватися в розклад руху автобусів, що було досить проблематично, або ж шукати інші варіанти. Минулого року із своїми різними проблемами хворі приходили на зустріч до голови райдержадміністрації. Тоді чим могли, тим допомогли. Та згодом, за ініціативи обласної влади, вже розпочалася робота для того, щоб проводити гемодіаліз в Іршаві. До співпраці підключилося й керівництво району. З районного бюджету були виділені кошти для ремонту та облаштування окремих приміщень терапевтичного відділення Іршавської райлікарні.
Ось наприкінці минулого тижня відбулася довгоочікувана подія. Саме там і відкрили сателітний центр відділення нефрології та програмного гемодіалізу обласної лікарні імені Андрія Новака, яке очолює Михайло Гранчак. У цьому центрі в Іршаві, за рахунок департаменту охорони здоров’я ОДА, вже встановлено три відповідні апарати японського виробництва. За потреби є можливість збільшити їх до восьми. Всього тут працює семеро чоловік. Це: медсестри: Марина Іванівна Демчик, Іванна Василівна Щадей, Інна Іванівна Батрин, санітарки: Наталія Іванівна Яцканич, Надія Петрівна Данканич, лікарі: Ольга Василівна Білак, Ірина Василівна Митровці. Медики пройшли необхідне стажування в обласній лікарні. Про всяк випадок центр забезпечений також системою автономного електропостачання.
На відкритті сателітного гемодіалізного центру побували голова облдержадміністрації Геннадій Москаль, головний лікар обласної лікарні імені Андрія Новака Юрій Яцина, голова райради Віктор Симканинець, голова райдержадміністрації Олександр Горін, начальник відділу охорони здоров’я РДА Сергій Караслай. Згадану подію вони назвали ще одним кроком у напрямку поліпшення медичного обслуговування населення району.
Як зазначив у своєму виступі голова ОДА, це вже дев’ятий такий сателітний центр на Закарпатті. На цьому обласну програму відкриття гемодіалізних пунктів завершать. Підсумки її роботи – найкращий показник в Україні. Також керівник області розповів, що є позитивні зрушення в українському законодавстві щодо трансплантації органів. Тому висловив надію, що це якоюсь мірою стане добрим сигналом назустріч тим, хто потребує цієї процедури, бо до цього часу в тому плані була низка шкідливих і незрозумілих юридичних нюансів.
Отже, відтепер, аби безкоштовно пройти гемодіаліз, хворим на хронічну ниркову недостатність вже не доведеться їздити по сусідніх районах.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар