Версія для друку Версія для друку

ВІДЕОСТОРОЖІ ДОПОМАГАЮТЬ ЛІСІВНИКАМ

Осінь та перша третина зими ніякими прикметами навіть не натякали на таку сніжну та морозну зиму, як маємо тепер. Останніми роками закарпатці почали звикати більше до так званих у народі гнилих зим: температура – плюс – мінус біля нуля і дощ та мокрий сніг. Подейкували – наслідки глобального потепління. Та ніхто не відмінив циклічність у природі, отож у пам’яті багатьох ще залишилася остання зима ХХ століття щедрою віхолою закутала і Боржавський хребет і Боржавську долину як пуховою хустиною майже двохметровим шаром снігу.
Лісівники опісля чимало бідкалися на великі втрати лісової фауни, яка у таких ситуаціях втрачає доступ до кормової бази, до води, рухливість і маневреність і стає легкою здобиччю для хижаків. Цьогоріч зима не повторила поки що той свій сніговий рекорд, але так само додала клопотів. Попри те в ці дні працівники державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» докладають надзвичайних зусиль, аби «пробити» занесені кучугурами лісові дороги, піднести корми до звичних місць перебування, стежок постійних переходів і таке інше. Їм на допомогу прийшли і сучасні технології . Під кінець минулого року держпідприємство закупило і встановило відеокамери в кожному лісництві у найбільш недоступних місцях, на підгодівельних майданчиках.
– Ці вововведення, – говорить директор ДП «Довжанське ЛМГ» Василь Ледней, – суттєво полегшили роботу лісової охорони в частині обліку диких тварин, охорони лісів від самовільних рубок та браконьєрства. В угіддях ведеться спостереження за звіриною, в тому числі, і червонокнижними, їх облік та вивчення популяції.
Результати порадували ефективністю інвестицій у новітні засоби охорони лісу та його мешканців. Ці та інші подібні технічні засоби допоможуть на більш високому і достовірному рівні провести таксацію – своєрідний перепис лісової фауни.
У рік жовтого кабана, за Східним календарем, лісівники увійшли озброєними високотехнологічними охоронними технічними засобами.
Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар