Версія для друку Версія для друку

Дорогі браття у священстві, преподобні браття і сестри у монашестві, дорогі брати і сестри у Христі

Христос раждається! Славіте єго!
Трьох волхвів-мудреців ми традиційно називаємо царями. Коли дивимось на них, нас би мало захоплювати не стільки їх високе походження, як їхня мудрість, яка, безсумнівно, є натхненою з висоти. Навіть будучи поганими, вони в природний спосіб виконали Слово Боже, яке говорить: «Я бажаю милосердя, а не жертви, і пізнання Бога – більше, ніж всеспалення» (Осія 6,6). Ми, котрі належимо до народу християнського і не є поганами та знаємо християнські традиції, звичаї, мали б мати ще більше прагнення шукати та пізнавати Господа.
Дорогі брати і сестри, в ці Різдвяні свята усім нам необхідний передусім великий дар віри. На кожній Божественній Літургії ми співаймо у Символі віри, що віруємо «в єдину, святу, соборну й апостольську Церкву». Та тільки завдяки Дару Святого Духа ми можемо повірити від усього серця, що тим сяючим світилом, цією зіркою, цим СВІТЛОМ НАРОДІВ, як навчає Другий Ватиканський собор, є Христос, «ясність якого сяє на обличчі Церкви» (Другий Ватиканськии Собор).
Йдучи за зіркою, мудреці, хоча й мали труднощі: захмарене небо, втрату орієнтиру, – все ж таки були супроводжувані світилом. Так і протягом століть історії Церкви бувають моменти, коли світло, що нас веде, немов би тьмяніє. Його тимчасово закривають хмари. Здасться, що ми втрачаємо орієнтир. Але тільки віра в те, що ЦЕРКВА Є СВІТЛОМ, може допомогти нам іти за іі проводом до Христа, незважаючи на те, що бачимо гріхи дітей-вірників Церкви, а навіть і ієрархії, людські помилки, кризові моменти.
Дорогі брати і сестри, бажаю Вам такої віри, яка б зробила кожну нашу родину − домашню Церкву − променем світла для людей в нашому суспільстві, середовищем молитви, взаємної любові та пошани, передавання віри молодому поколінню. Це світло домашніх Церков разом зі світлом, яке походить зі святості та ревного служіння пастирів, та зі світлом молитовного життя богопосвячених осіб творить єдине СВІТЛО ДЛЯ НАРОДІВ, тобто єдину ЦЕРКВУ, Яка таким чином стає необхідним маяком, що показує всім нам шлях до Христа.
З нагоди Різдвяних свят бажаємо Вам, дорогі браття і сестри у Христі, радості, тепла і злагоди. Нехай у наших родинах засяє світло віфлеємської ночі, світло Христової присутності посеред нас.
ХРИСТОС РАЖДАЄТЬСЯ! СЛАВІТЕ ЄГО!

о. Василь Петечук,
протоієрей, настоятель греко-католицького храму непорочного зачаття Пресвятої Богородиці, декан Іршавського греко-католицького деканату.

Ваш отзыв

Ваш коментар