Версія для друку Версія для друку

Служба зайнятості: з людьми та для людей 21 грудня відзначається  28-а річниця з Дня утворення Державної служби зайнятості

Служба зайнятості в Україні впроваджена Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 1990 р. № 381 „ Про утворення Державної служби зайнятості населення України”. Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. № 47 затверджено Положення про Державну службу зайнятості, згідно з яким Державна служба зайнятості визнана централізованою структурою спеціальних органів, впроваджених для комплексного вирішення питань регулювання зайнятості населення, професійної орієнтації; працевлаштування і соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян. З метою здійснення заходів по забезпеченню комплексного вирішення таких питань було прийнято рішення виконавчого комітету Іршавської районної ради народних депутатів від 13 лютого 1991 року № 40 «Про створення Державної служби зайнятості в районі». Так почалась історія служби зайнятості Іршавського району.
З квітня 1991 року по жовтень 2012 року на посаді директора Іршавського районного центру зайнятості працював, нині покійний, Парада Василь Михайлович. У липні 2013 року на посаду директора центру зайнятості було призначено Михайла Гецка.
Районна служба зайнятості кілька разів змінювала місце розташування: перший поверх незавершеної добудови міськради. Було зроблено реконструкцію, і служба діяла в цих приміщеннях близько трьох років. Відтак було запропоновано частину третього поверху готелю «Іршава».
За безпосередньої участі колишнього директора Василя Паради центр зайнятості розташувався на першому поверсі житлового будинку по вулиці Набережній. Після певної реконструкції 1998 року працівники Іршавського РЦЗ поселилися нарешті у своє приміщення за адресою: м. Іршава, вул. Набережна, 1-В.
Іршавський районний центр зайнятості (з червня 2018 року районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості) – це один з багатьох важелів масштабної державної структури, єдиного комплексу, створеного для покращення трудового життя суспільства. За 28-річний період роботи сталося багато змін. Район був визнаний праценадлишковим, відповідно вакантних робочих місць було менше, ніж безробітних, і кожен, хто приходив до центру, не міг обирати з кількох пропозицій найцікавішу і доступнішу для себе. Було і таке, що на кожну вакансію знаходився свій ідеальний претендент, тому і безробітні, і роботодавці були максимально задоволеними. Довелося пережити й економічну кризу, яку особливо відчули на собі центри зайнятості. Та і в такі часи, фахівці служби змогли активізувати сили, терпіння та ентузіазм, щоб вирішувати на перший погляд нездоланні труднощі та знаходити шляхи подолання найскладніших перешкод. І чимале значення відігравали у цьому згуртованість колективу, взаємна підтримка та спрацьованість, вміння йти на компроміси та конструктивно вирішувати наболілі питання. Такі якості, як високий професіоналізм, відданість роботі та колективу, взаємодопомога та універсальність завжди були тим еталоном спеціаліста Іршавського РЦЗ (зараз філії), якому прагнув відповідати кожен фахівець. Свого часу центр було визначено «пілотним» з впровадження Єдиної технології надання соціальних послуг населенню. В колективі знали: нам довіряють, а це ще більша відповідальність, тому і результати діяльності центру зайнятості були високо оцінені. В колективі налагоджена чітка планомірна робота, значно активізовано роботу районної служби зайнятості з органами місцевого самоврядування, райдержадміністрацією, міською радою ОТГ та роботодавцями району з вирішення проблем зайнятості.
До центру зайнятості хоча б раз у житті звертався кожен з нас. Різноманітність послуг сьогодні вражає: єдина база вакансій по всій Україні, можливість пройти професійне навчання, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, отримання різних видів компенсацій, допомоги по безробіттю, послуги з професійної орієнтації, підтримка при започаткуванні власної справи та інші. Всі послуги є безкоштовними та гарантовані державою.
За  28 років служба зайнятості пройшла непростий, насичений подіями шлях становлення і розвитку, отримала безцінний досвід роботи в сфері соціального захисту населення від безробіття. За цей час в Україні створено ринкову систему соціального захисту від безробіття на страхових засадах. Розроблено і впроваджено сучасні інформаційні технології,  що забезпечують більш ефективне та якісне надання соціальних послуг населенню та роботодавцям. Створені належні умови для прийому громадян та надання послуг з підбору роботи.  Служба зайнятості також робить обслуговування клієнтів більш зручним та мобільним.
З метою поліпшення якості надання послуг з працевлаштування особам, які перебувають на обліку в службі зайнятості, з 2016 року впроваджено новий регламент роботи служби зайнятості для  забезпечення якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців, задоволення потреб клієнтів щодо їх зайнятості,  прискорення працевлаштування шукачів роботи та безробітних. Ефективне використання Інтернет-сервісів в роботі служби зайнятості: Інтернет-порталу ДСЗ trud.gov.ua, сайтів з пошуку роботи, тач-скрінів для самостійного підбору роботи, впровадження скайп-співбесід з роботодавцями, створення  відеорезюме, відеовакансій, запроваджується рекрутинг. Також з’явилася можливість  направити своє резюме на електронну адресу Іршавської районної філії ОЦЗ зі своїх електронних пристроїв, які будуть опрацьовані фахівцями служби зайнятості та доведені до роботодавців, які бажають укомплектувати вакансії. З 2017 року Державна служба зайнятості запустила в роботу сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних», за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. В поточному році запроваджено ще один новий підхід та форму роботи – це профілювання та кейс-менеджмент в сфері зайнятості населення.
Клієнтам служби зайнятості, які звернулися в пошуках роботи, пропонується підбір роботи з бази вакансій, поданих роботодавцями району, з Інтернет-порталу Державної служби зайнятості, з різноманітних інтернет-сайтів з підбору роботи. Також пропонується самостійний пошук роботи в центрі зайнятості з допомогою вільного доступу до мережі Інтернет.   І, якщо з метою працевлаштування на вільну вакансію необхідна перекваліфікація, підвищення кваліфікації або здобуття іншої професії, тоді служба зайнятості сприяє цьому безкоштовно, і безробітний після завершення навчання працевлаштовується до роботодавця. Безробітним надаються послуги з техніки пошуку роботи та професійної орієнтації при виборі професії, в т.ч. учням випускних класів. Проводяться семінари та тренінги з техніки пошуку роботи: навчають вмінню проведення співбесіди з роботодавцем, складати резюме та відео резюме, опрацьовувати різні джерела пошуку роботи, вмінню розмістити свою пропозицію шукача роботи в різних ЗМІ, складати план самостійного пошуку роботи.
Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості на сьогодні є надання соціальних послуг демобілізованим учасникам антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам. Ми  допомагаємо  адаптуватися до умов мирного життя, сприяємо  соціально-психологічній реабілітації та якнайшвидшого повернення до праці.  Протягом 2014-2018 років до районної служби зайнятості у пошуках роботи звернулося 40 учасників АТО, з них працевлаштувало 13 безробітних, або 32,5% від загальної кількості учасників АТО, які перебували на обліку в пошуках роботи. Допомогу по безробіттю одноразово для започаткування власної справи отримало 4 учасників АТО. Із числа внутрішньо переміщених осіб за цей же період було працевлаштовано 9 безробітних. Також, служба зайнятості всебічно сприяє залученню людей з інвалідністю до сфери соціально-трудових відносин, уникненню упередженого ставлення до них з боку роботодавців. Особлива увага надається також і супроводу учасників АТО, вимушено переміщених осіб, неповнолітніх та людей з інвалідністю.

У своїй роботі фахівці використовують найсучасніший досвід у наданні соціальних послуг роботодавцям і населенню. Працевлаштування незайнятого населення сільської місцевості також є пріоритетним напрямком у роботі служби зайнятості, над вирішенням якого працює весь колектив, а тісна співпраця з роботодавцями є найважливішою передумовою якісного вирішення головного завдання служби зайнятості – сприяння працевлаштуванню громадян.
Наша соціальна місія в суспільстві – одна з найважливіших, найвідповідальніших. Нести добро, світло і надію в чиюсь долю, допомогти тим, хто потрапив у нелегку життєву ситуацію (втратив роботу), знайти своє місце в житті – це і обов’язок, і покликання працівників районної служби зайнятості.
Служба зайнятості України реформується, змінює підходи в роботі з клієнтами, використовує інноваційні методи роботи. Поряд з цим, змін зазнає і сама структура апарату. Реформування в першу чергу передбачає скорочення адміністративно-господарського персоналу та збільшення кількості осіб, які будуть безпосередньо надавати послуги населенню та роботодавцям. Служба працює, розвивається та удосконалюється. Підтвердженням цьому є тисячі громадян, що отримали в скрутний для себе час підтримку в центрі зайнятості та були працевлаштовані, здобули нову професію чи отримали матеріальну допомогу, а також роботодавці, чиї вакансії були оперативно заповнені.
На сьогодні колектив налічує 17 кваліфікованих і працелюбних фахівців на чолі з директором філії, серед яких: Панасюк С. П., Лисичко К.В., Половка О.І., Симчера М.Ю., Юрочко М.І., Петрашко В.І., Івашко Т.А., Мошкола О.І., Вовканич Г.М., Веждел М.Д., Кюкало І.В., Туряниця В.Ю., Балега М.А., Половка В.І., Янтолик М.В., Матьола Н.М., Кобаль І.В.,  всі вони спрямовують свої зусилля на покращення ситуації щодо зайнятості, надання якісного та повного комплексу послуг у сприянні працевлаштуванню безробітних громадян. Працівники центру зайнятості, які працюють  сьогодні, відносяться з повагою до людей. Переважна більшість із них стояли у витоків створення Іршавського районного центру зайнятості (зараз філії), і віддали  становленню та  його розвитку певну частину свого трудового життя.
Для прикладу трохи статистики. Станом на 1 грудня 2018 року в Іршавській районній філії Закарпатського ОЦЗ перебувало 395 безробітних. З початку року їх налічувалось 1281 особа, всього послугами служби зайнятості різного спрямування скористалось 2770 громадян, працевлаштовано 1320 шукачів роботи, з них 368 – безробітних. За цей же період 447 роботодавців подали вакансії, всього вільних робочих місць в базі центру зайнятості налічувалось 1337 одиниць. За рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування 197 безробітних направлено на професійне навчання, 187 брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності одержали 6 безробітних громадян, стосовно 23 осіб прийняті рішення про виплату компенсації витрат роботодавців у розмірі єдиного соціального внеску.
У поточному році роботодавці та соціальні партнери служби зайнятості брали участь у 23 міні-ярмарках вакансій, 14 презентаціях роботодавця, 14 Днях відкритих дверей центру зайнятості, 2 семінарах з вивільнюваними працівниками, 70 семінарах з роботодавцями, керівниками підприємств та представниками кадрових служб, 2 ярмарках кар’єри, 1 засіданні за круглим столом .
Роботу центру зайнятості визначають спеціалісти, їх відданість справі, високий рівень відповідальності у вирішенні поставлених завдань, творчий підхід, командний дух, прагнення до самовдосконалення. Напередодні професійного свята – 28-ої річниці створення Державної служби зайнятості хотілося б привітати усіх працівників, які наполегливо і невтомно вже багато років працюють в службі зайнятості, за їх самовідданість, творчий підхід до обраної справи, чуйність до людей, що є твердою запорукою успішного вирішення проблем безробіття. Побажати всім міцного здоров’я, натхнення, нових творчих здобутків, щасливої долі, миру, тепла і добра. Хай будуть мудрими ваші рішення, а дії наповненні турботою про людей.
    М. Гецко,
директор Іршавської районної філії Закарпатського ОЦЗ.

Ваш отзыв

Ваш коментар