Версія для друку Версія для друку

Петро Добромільський: «Не можна вивозити природні ресурси за кордон, якщо у них є потреба власного народу»

Одне із найчастіших питань, з якими на сьогодні звертаються люди й просять допомогти вирішити – це забезпечення медикаментами, надання субсидії та проблеми з дровами. Кажуть: газ з листопада подорожчав, вартість електроенергії теж буде зростати; навіть закарпатські дрова та дерев›яне вугілля, яке видобувають у нашому краю, купити не можуть, адже коштують вони занадто дорого.
Про це під час засідання сесії обласної ради заявив депутат обласної ради від Іршавщини Петро Добромільський.
Він звернувся до керівництва Закарпаття з проханням не оминути своєю увагою цю проблему, яка є актуальною та вкрай важливою для багатьох, і вирішити її так, щоб дрова й Ільницьке вугілля мали обґрунтовану вартість та були передбачені в першу чергу для потреб місцевого населення району та області.
«На сьогодні держлісгоспи інформують, що ціна паливних дров за кубометр становить від 500 до 700 гривень. Але на так званому «чорному» ринку, я знаю, коштують вони не менше як 1200-1300, а з доставкою – до 1500 гривень.
І багато людей – як от зокрема інваліди, багатодітні сім›ї, опікуни сиріт – не можуть їх купити, оскільки просто не мають стільки грошей.
Я звертаюся до керівників області з проханням забезпечити розробку моделі, щоби була чітка черговість отримання паливних дров в першу чергу інвалідами, учасниками АТО, опікунами дітей сиріт та малозабезпеченими. 
Також вважаю, що варто би зробити нижні склади та залучити сільські ради, які мають знати, що відбувається на їхніх територіях – де і яка вирубка, і аби вони могли впливати на те, щоби такі жителі їхніх населених пунктів мали дрова й не залишились на холодну пору року без тепла», – зазначив депутат.
Стосовно дерев’яного вугілля, яке видобувається в селі Ільниця, то Петро Добромільський наголосив, що на сьогодні існує досить великий резерв цього виду палива, та зауважив, що, однак, ціна на нього теж значно зросла й наразі складає до 1500 гривень за тонну.
«В 2014-2015 роках тонна такого вугілля коштувала 350-400 гривень, нині ж його вартість становить вже 1300-1500 гривень.
Шановне керівництво області, зверніть увагу, тому що там ліміт дуже великий, є резерв.
На території району ми можемо забезпечити себе цим вугіллям, обґрунтувати ціну, заборонити на даний час вивіз цього ресурсу за кордон. А то вугілля вивозять, ліси, вирубуючи, знищують. А мало би бути так: допоки не забезпечимо всю Закарпатську область – не дозволити вивозити звідси ресурси. За кордоном, до речі, так і роблять – спочатку забезпечують себе, а потім продають іншим. І це питання конкретно до виконавчої влади», – заявив Петро Добромільський.

Ваш отзыв

Ваш коментар