Версія для друку Версія для друку

Такий він – Осійський сільський голова

Коли 30 квітня минулого року в Осої проходили позачергові вибори сільського голови, майже ніхто не сумнівався у своєму виборі, а саме: виявили довіру жителю села І.В. Матіку, якого всі добре знали. Чесний, справедливий, хороший сім’янин, дуже трудолюбивий.
Хоча Іван Васильович не любить похвал, але я все ж вирішила написати про нього.
Звичайно, ніколи усім не догодиш, але голова старається, як лише може. Іще на початку (10 травня 2017 року став головою) поставив собі за мету: впорядкувати дороги. Ось уже виготовлений проект на капітальний ремонт дороги в присілку Лази, справа в коштах (шість мільйонів гривень). Отож, у цьому році зроблено капремонт частини дороги по вулиці Шевченка, на що державою було виділено 250 тисяч гривень. Голова надіється, що в наступному році знайдуться гроші і на вулицю Лазянську…
Керівник села своїми силами відремонтував приміщення сільради, автозупинку у центрі села (а разом з тим, й санвузол вже є). А в неробочий час самого голову можна бачити за кермом «КамАЗа»: возить каміння на ремонт сільських вулиць. Так, 15 автомобілів завіз за свій рахунок, щоб полагодити вулиці Суворова, Франка, Дубницьку, Ф. Злоцького, Лазянську.
Іван Васильович також є і головою церковної двадцятки Свято-Георгіївського православного храму в Осої. Слава Богу, тут у всьому належний порядок.
Не всі хочуть давати кошти на впорядкування кладовищ, хоча майже в кожного тут спочивають померлі родичі. Тож доводиться розплачуватися із своєї кишені.
Часто потрібно йти вирішувати різні проблеми на місці. Ніяк не вкладається в голові, що рідна мати може посварити своїх двох синів через кілька ступнів земельки, хоча в самої півгектара і більше тієї землі. І сама уже в літах.
Інший збудував гараж, впершись у саму вулицю. Просив, благав чоловіка відступити, та де там.
Не раз бувають дзвінки і вночі: одні побилися, а там син матір виганяє в саму північ із хати, бо то його будинок, він там родився. Доводиться і туди поспішати, аби помирити.
Сільський голова у всьому любить правду. І можуть говорити у кого що на думці, але часто і без втручання із району не обійтися та й хочеться, щоб всюди було добре, була благодать.
Великий трудяга наш голова. Сам, маючи земельну ділянку, оре, покосить (допоможе в цьому бідним). Тримає на обійсті птицю, худобу. Разом з дружиною Маріє Іванівною (надзвичайно працьовитою) виховали двох дітей. Дочка Руслана – сама вже мама двох діток. Син Іван (йому б тільки порядну дівчину) багато в чому помагає батькам.
Хочеться сказати слово і про сільський стадіон, бо ж значну увагу голова приділяє сільській молоді. Отож, постарався і тут порядок навести: покосив траву, разом з хлопцями берізки посадили. А ось один із сусідів просив на стадіоні корову прибивати на мотузці пастись.
– Ні, ні, – відповів, – Це стадіон і крапка.
Хоч і нелегко часом буває, але хочеться багато чого зробити для людей, для рідного села. Нехай воно красивішає, хай створюються нові сім’ї, народжуються нові жителі і щоб завжди лунали дзвінко слова із пісні І.Д. Поповича: «Нема села кращого, як отой Осій…».
У другій половині грудня сільський голова І.В. Матіко відзначатиме свій перший золотий ювілей.
На святого Миколая багато хто одержить від сільського голови чудовий подарунок.
У всьому допомагають сільському голові і працівники та депутати сільської ради.
Ганна ЛЯШКО,
с. Осій

Ваш отзыв

Ваш коментар