Версія для друку Версія для друку

Сильні духом

Вони живуть поміж нас. Потребують нашої уваги, опіки, підтримки як з боку влади, так і окремих громадян. Ми повинні пам’ятати про них не лише у їхнє свято. Мова про людей з особливими потребами. Кожен з них має непросту власну історію життя. Наш чисто людський обов’язок – підтримати їх словом і ділом, підставити плече, аби могли розкрити свій потенціал, адаптуватися в суспільстві. Як один з варіантів – залучення до спорту. Цей вид заняття згуртовує, зміцнює дух. Не дарма у районі днями вже вдванадцяте з неймовірним успіхом провели районну спартакіаду серед людей з особливими потребами. На цей раз захід проходив у Білківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
Школа до заходу дуже добре підготувалася. Спочатку усіх запросили на невеличку концертно-розважальну програму, яку підготували вихованці зразкового дитячого вокального ансамблю «Дзвіночок». Керівником цього колективу є відмінник освіти України Ірина Олександрівна Паньканинець, яка із натхненням працює з дітьми.
Після цього у спортивній залі школи відбулося урочисте відкриття районної спартакіади. Учасників та гостей заходу вітали голова районної ради Віктор Симканинець, заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола, Білківський сільський голова Василь Зейкан, директор Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Петро Чорба, директор обласного центру «Інваспорт» Андрій Чегіль. Всі вони бажали учасникам змагань волі до перемоги, вдалих стартів, впевненості в собі. На спартакіаді також були присутні голова районної ради ветеранів України Петро Король, голова районного товариства людей з особливими потребами Михайло Ісак, завідувач районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації Мар’яна Гудь.

Завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Андрій Данканич ознайомив із порядком та умовами змагань. Учасники спартакіади згрупувалися по видах спорту і почали визначати кращих. Свої спортивні задатки показували в грі в шахи, шашки, стрибках у довжину з місця, киданні баскетбольного м’яча в кільце, настільному тенісі серед юнаків, дівчат та дорослих. Подаємо результати змагань.
Шахи: 1. Михайло Ластівка; 2. Іван Паленчак; 3.Іван Матьола.
Шашки: Жінки. 1. Надія Кривдик; 2. Олена Черничко; 3. Мирослава Симканич.
Чоловіки. 1. Іван Бойко; 2. Федір І. Бойко; 3. Федір Ф. Бойко.
Настільний теніс. Юнаки (молодша вікова група) 1. Олександр Білак; 2.Наздравецький Віталій; 3. Іван Черничко;
Старша вікова група. 1. Іван Фенич; 2. Петро Сак;3.Ілля Бабинець.
Жінки. Старша вікова група. 1. Ганна Кабанкова; 2. Наталія Кабанкова; 3. Марія Кабанкова.
Дівчата (молодша вікова група) 1. Марія Симканич; 2. Мирослава Симканич; 3. Олена Черничко.
Кидання м’яча у баскетбольне кільце. Юнаки. 1. Василь Котубей; 2. Віталій Лях; 3. Іван Черничко.
Дівчата. 1. Марія Симканич; 2. Олена Черничко; 3. Ганна Кабанкова.
Стрибки в довжину з місця. Юнаки. 1. Олександр Білак; 2. Василь Гіга; 3. Василь Котубей.
Дівчата 1. Кіра Демчик; 2. Василина Зейкан; 3. Мирослава Симканич.
Після змагань настала довгоочікувана і хвилююча мить. Пройшла церемонія нагородження переможців. Вони отримали грамоти, кубки, медалі, грошові премії райдержадміністрації. Від місіонерського товариства «Блага вість», яким керує Іван Бабич, кожному учаснику спартакіади вручено продуктовий набір.
Директор «Інваспорту» вручив подяки людям, без яких цей спортивний захід був би неможливим. Це: начальнику відділу освіти РДА Єлизаветі Яцканич, керівнику «Благої вісті» Івану Бабичу, приватному підприємцю Ганні Брич, директору Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Петру Чорбі, голові районного товариства людей з особливими потребами Михайлу Ісаку.
По завершенню змагань на їх учасників чекав смачний і калорійний обід.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар