Версія для друку Версія для друку

Районна рада стала на бік власників «євроблях»

    Минулого вівторка відбулося засідання вісімнадцятої сесії VІІ скликання. На порядок денний винесли більше трьох з половиною десятка питань. Провів засідання сесії голова райради Віктор Симканинець. Проекти рішень обговорювались на засіданні постійних комісій, а також президії райради.
До речі, члени президії, окрім питань порядку денного, порушили проблему з наведення ладу зі сміттям. Зазначалося, що на теренах району розвелося чимало несанкціонованих смітників. Люди викидують сміття у річки, рекреаційних зонах тощо. Народні обранці говорили, що кілька років тому в районі було створено підприємство «Еко-Ір» зі словацькими інвестиціями. Підприємству надали в оренду землю. Було домовлено, що воно власним транспортом звозитиме сміття на полігон у Дубрівку, сортуватиме його. А те, що не піддасться обробці, утилізовуватиме. Для цього мали будуватися спеціальні касети. Однак, як говорилося на засіданні президії райради, згадане підприємство виконало дуже низький відсоток умов інвестиційного проекту. Є багато нарікань на роботу ТзОВ «Еко-Ір». Тому, вочевидь, зараз слід працювати над пошуком альтернативи цьому підприємству.
На початку сесії вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність на сході країни. Відтак голова райради представив усім нещодавно призначеного районного військового комісара Миколу Красівова. Керівник району також привітав депутатів та сільських голів з днем народження, який вони святкували у міжсесійний період, ознайомив всіх присутніх із заходами, в яких за цей час брала участь райрада.
Начальник відділу організаційного забезпечення та діловодства райради Роман Меренич зачитав 3 депутатські запити Петра Станка (ВО «Батьківщина»), Валерія Васильця («Єдиний Центр»), Ольги Чедрик («Самопоміч»), а також звернення голови громадської організації «Захисники рідної Вітчизни» Михайла Боднаря.

Всі вони стосувалися нещодавно прийнятих Верховною Радою України законів щодо автотранспорту на «єврономерах». Як відомо, ці закони №8487, №8488 викликали резонанс та протести у суспільстві. Депутати підтримали звернення до керівництва держави щодо відміни згаданих законів, врегулювання цього питання на користь власників «євроблях».
Народні обранці затвердили низку цільових програм, які стосуються виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики; розвитку, удосконалення цивільного захисту населення, а також облаштування відповідних захисних споруд. Внесли зміни до програми робіт з виготовлення проектів, проектно-кошторисної документації, експертизи та технагляду, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення на території району, які знаходяться на балансі служби автомобільних доріг в області.
Підтримано зміни до районного бюджету, а також затверджено звіт про його виконання за січень-вересень цього року.
Депутати проголосували за рішення, яким затвердили перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, міста району, що підлягають приватизації в цьому році. Низка рішень стосувалася приватизації шляхом продажу на електронному аукціоні вбудованих нежитлових приміщень, які розташовані в Іршаві, по провулку Шевченка. Підтримано приватизацію шляхом викупу кількох вбудованих нежитлових приміщень, що знаходяться в Іршаві, по вул. Гагаріна. Спрямовано кошти для дофінансування капітального ремонту приміщень сателітного відділення програмного гемодіалізу ЗОКЛ з поліпшенням експлуатаційних показників райлікарні.
Кілька нежилих приміщень у будівлях спільної власності територіальних громад сіл, міста району передано в оренду. Затверджено передавальний акт комунального підприємства «Редакція газети «Нове життя». Продовжено термін дії договору оренди відділом культури і туризму РДА для розміщення структурних підрозділів та службових приміщень комунального закладу «Іршавська районна централізована бібліотечна система». Надано згоду православній релігійній громаді на здійснення за власний рахунок невід’ємних поліпшень орендованих вбудованих нежитлових приміщень будівлі колишньої швидкої медичної допомоги.
Затверджено проект землеустрою щодо встановлення меж с. Доробратово, а також статут, положення про проведення конкурсу на посаду директора та педагогічних працівників комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр». Школи в Дунковиці та Вільхівці матимуть нову назву – Дунковицький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів та Вільхівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
Враховуючи клопотання громадської організації «Захисники рідної Вітчизни», керівником якої є Михайло Боднар, беручи до уваги рекомендації постійної профільної депутатської комісії, районна рада вирішила рекомендувати підняття на адміністративному будинку райради, будівлях, в яких розміщуються органи місцевого самоврядування, поруч з Державним Прапором України, червоно-чорний прапор національної гідності під час відзначення дев’яти державних свят. Відповідна рекомендація стосується й керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об’єднань району.
Не набрали необхідної кількості голосів проекти рішень, що стосувались затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, право оренди на яку підлягає продажу на земельних торгах у формі аукціону, для ведення фермерського господарства, які розташовані за межами населеного пункту на територіях Арданівської, Доробратівської та Кам’янської сільських рад.
На завершення сесії голова райдержадміністрації Олександр Горін виступив з інформацією про стан ремонту доріг на території району. Депутатів обурюють темпи виконання ремонтних робіт на автошляхах району. Своїми думками з цього приводу також поділилися сільські голови Володимир Малиновський, Марина Васько.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар