Версія для друку Версія для друку

Діамантове весілля

В Арданові цю поважну пару знають усі як добрих, поважних, відповідальних чоловіка й дружину, батька і маму, дідуся і бабусю, а віднедавна ще як прадідика та прабабку.
Мова йде про Варфоломія Івановича та Марію Михайлівну Радиків. Нинішній рік був для них особливий. Берті-бачі (так у селі називають главу родини) відзначив своє 85-річчя, а Марія Михайлівна відсвяткувала 80-річний ювілей. На додаток, якраз у листопаді виповнилося 60 років їхнього спільного життя. Недавно вони відзначили діамантове весілля. За давнім визначенням, шістдесятирічний ювілей весілля означає, що цей союз міцний як алмаз. А це й справді так, бо жодної темної хмаринки не було між ними за цей час. Батьки своєю зразковою поведінкою в родині послужили добрим прикладом дітям і вже дорослим онукам.
Хоча роки взяли своє, але в душах вони й досі молоді – люблять посидіти з рідними та друзями, поговорити, пофіглювати й поспівати.
Що-що, а пісня в цій сім’ї завжди дуже цінувалася й цінується. Марія Михайлівна була й хористкою, й солісткою, й організатором художньої самодіяльності, довгі роки очолювала профком у колишніх радгоспах імені Мічуріна (с. Доробратово) та «Перемога» (с. Дунковиця). Любить пісню й Варфоломій Іванович. Його і досі сильний та прекрасний голос вирізняється і на весіллях, і в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, де він уже третій десяток літ очолює церковну двадцятку. Відтоді в святій обителі відбулися разючі позитивні зміни. За це його дуже поважають як прихожани, так і настоятель церкви о. Йосип Ярема.
Майже все своє життя, якщо не брати до уваги кілька років після армії, коли він працював водієм СМП – 173 м. Мукачева, В.І. Радик віддав Мукачівській ПМК-98, де він був начальником виробництва цієї найпотужнішої в області будівельної організації. Вона спеціалізувалася на житловому будівництві і зводила дев’ятиповерхівки не тільки в Мукачеві, а й в Ужгороді, Сваляві, Берегові та інших містах. За всю комплектацію будмайданчиків відповідав В.І. Радик. Дисциплінований, зібраний, саме цього вимагав і від підлеглих. Тому й результат завжди був позитивним. За це його завжди дуже поважали такі авторитетні керівники цієї організації як В.В. Дулов, І.В. Данканич, В.І. Ільтьо.
Марія Михайлівна розпочала свою трудову кар’єру в Іршавському відділенні держбанку. Після того, як вийшла заміж і народила дочку Надію, почала працювати в бухгалтерії колгоспу, щоб бути ближче й не доїжджати так далеко на роботу. Комунікабельна, співуча й товариська незабаром була обрана головою профкому. Тепер вона теж опікується ветеранами праці, дає їм поради, допомагає краще влаштувати своє життя.
– Я дуже щаслива, що маю таких батьків, – каже старша дочка ювілярів Надія Шанта. – Ми із братом Іваном росли в атмосфері любові, людяності і поваги. Все, що в нас є, чого ми досягли – заслуга наших батьків.
Надія Варфоломіївна має вищу освіту, працювала бухгалтером у Мукачеві та в радгоспі «Перемога», тривалий час була секретарем Арданівської сільради. Вона така ж співуча й енергійна як мама. Проживає в Арданові й продовжує найкращі традиції родини. А Іван – водій-далекобійник. Проживає в Мукачеві, але до рідні навідується часто, як тільки дозволяють обставини.
Найголовніший подарунок діамантові ювіляри одержали напередодні свого сімейного свята: дочка і син стали бабусею та дідусем, а Радики-старші – відповідно прабабусею та прадідусем. Маленькі Северин та Тимур стали четвертим поколінням у родині.
Що ж. Життя продовжується і, слава Богу, й рід продовжується. Тож, шановні ювіляри, — з роси вам та води!

Петро ПІТРА,
Михайло ЦІЦАК

Ваш отзыв

Ваш коментар