Версія для друку Версія для друку

ВО СЛАВУ ГОСПОДНЮ ЛУНА ЇЇ СЛОВО…

Велике діло – між людьми
Людиною на світі жити,
І чесно шлях верстати свій,
І ласку Божу заслужити…
Олена Демчик

Ці чудові слова є не просто поетичними рядками Олени Демчик, Вони є життєвим кредо цієї чарівної жінки, люблячої дружини, мами і бабусі, талановитого педагога, закоханого у свою професію, а ще – Майстра Слова, поетеси, з-під пера якої випурхнули, як пташки із гнізда, аж 6 чудових поетичних збірок: «Ріка життя», «Во славу Господню», «Струни серця», «Осінній зорепад», «Цілюще джерело» і «Дорога до Храму». Та це лиш невеличка частинка із багатющого доробку поетеси. Адже немає такого дня, щоб Олена Іванівна не створила кілька нових чудових поезій, і всі вони – надзвичайно актуальні, легко читаються, є цікавими для дітей, дорослих та навіть людей похилого віку, які часто зі сльозами на очах слухають вірші, бо хто, як не вони, краще розуміють сенс людського буття? А поезії Олени Іванівни саме про те, як знайти вірну дорогу в житті, не продати душу дияволу, а зібрати той нетлінний скарб для Життя Вічного, жити за Божими заповідями, творити добро, якого нам так бракує нині.
А яким благодатним матеріалом є вірші Олени Демчик для виховних годин. Кожен класний керівник щасливий, якщо має збірки поетеси, бо майже немає такої теми, яка б не відображалася у її поезіях. Діти з задоволенням вчать напам’ять і декламують твори своєї односельчанки. У Заріччі всі знають і шанують Олену Іванівну, хоч уже десятки років вона проживає у селі Підгірне, там пропрацювала багато років вчителем української мови та літератури, завучем Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, та все ж рідним для неї залишається наше Заріччя. Ми пишаємося тим, що наше село таке багате на таланти. Зовсім недавно ми вітали з ювілеєм поета Андрія Івановича Кобаля, а Олена Іванівна – його колишня учениця, яка відсвяткувала чудовий ювілей 31-го жовтня.
Дорога Олено Іванівно! Цієї мальовничої осінньої пори прийміть найщиріші вітання із прекрасним ювілеєм від педагогічного та учнівського колективів Зарічанської ЗОШ, усіх зарічан, які вас знають і, звичайно, всієї великої Вашої родини. Нехай Бог дарує Вам міцне здоров’я, ще багато літ щасливого життя, творчого натхнення, достатку, сімейного затишку, здійснення всіх задумів і мрій, і, звичайно, мирного неба.
Це про Вас, Олено Іванівно, наступні рядки:
Вчимо у школі ми багато віршів
На різні теми: і сумні, й веселі,
І не здогадуємося, що є ще й інші
Поети гідні – наші односельці.

А цю людину знаємо ми добре:
Вона із нашого із вами кола,
І це її покликання від Бога –
І віршування це нехитре,
й школа.

І гордо нам, що ця людина – наша,
З Заріччя ж бо пішла в широкий
світ,
Йде гідно по життю і долі вдячна
За всі скарби дарованих їй літ.

Та над усе дорожчим є для неї
Безцінний скарб – це вміння
віршувать,
Коли щодня лягають на папері
Рядки нові – найкраще із занять.

І ці рядки – не просто форма
вірша,
Глибокий зміст в них криється
у всіх:
Навчають нас, як жити в світі
гідно,
Як обминати стороною гріх.

І головне, що пише не для слави,
Й не для збагачення людина ця,
Охоче ділиться у віршах всіх
думками,
Як жить во славу Господа-Творця.

Оксана Матьола,
вчитель англійської мови Зарічанської ЗОШ І-ІІ ст.

Ваш отзыв

Ваш коментар