Версія для друку Версія для друку

Служити Богу і людям – девіз його життя

Саме з цих слів я хочу розпочати свою замітку в газеті «Нове життя» про духовного отця Михаїла Звонаря, настоятеля греко-католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці в селі Загаття.
В цьому році, а саме, в листопаді в життєвому календарі отця Михаїла є визначні дати. 42 прожитих роки, з них 20 років служіння священиком в нашій церкві. До нас в село отець Михаїл прийшов із села Білки по закінченні свого навчання в духовній семінарії. Прихожани села Загаття і всі греко-католицькі вірники з навколишніх сіл зустріли і прийняли настоятеля з великою надією та вірою, що він гідно продовжить служити церкві і людям, як служив нам більше 50 років покійний отець Микола Пуза. І не помилилися.
За всі ці роки отець Михаїл виявив себе здібним, довірливим і відповідальним перед прихожанами за доручену справу. Його професійна майстерність зростає з кожним роком, як і присутність в храмі прихожан. Завдячуючи йому, багато молодих людей, дітей шкільного віку і дошкільнят приходять до церкви не тільки помолитися, а і почути його повчальні проповіді, які він поєднує з прикладами сьогодення і власного життя. Вчить нас творити добро, виявляти співчуття, говорити правду і вести чесний, християнський образ життя. Заодно він нас застерігає, що за всі земні гріхи треба буде відповідати перед Богом. А це саме і потрібно молодим людям і підростаючому поколінню для формування особистості і життєвого шляху людини.
Отець Михайло бажаний і частий гість в Загатській середній школі I-III ступенів, учні якої беруть активну участь в проведенні всіх церковних міроприємств і конкурсів, Вертепів, де займають призові місця. Вже стало доброю традицією, для випускників в день останнього дзвоника йти на Божу літургію, яку він служить для них. З великою радістю першокласники ідуть на своє перше причастя, до якого він їх і готує.
За добрі справи отець Михаїл заслуговує нашої подяки. Саме він зумів згуртувати навколо себе вірників-однодумців, які як і він, вболівають за церковні справи і своїм прикладом доводять це на ділі. На його рахунку чимало добрих справ. Разом з церковною кураторією, громадою і з участю прихожан наша церква змінила своє обличчя. В церкві зроблено і освячено новий іконостас. Оновлено отеплення, яке прокладено під плиткою на підлозі, замінено на теплозберігаючі вікна і двері. При вході в церкву зроблено новий навіс, а церкву обгороджено парканом з освітленням по периметру, відремонтовано дзвінницю, побудовано надвірний туалет, вимощено доріжки плиткою.
В планах нашого настоятеля заміна покрівлі церкви і оновлення купола. Як зауважив отець Михаїл, все це можливо зробити при активній допомозі прихожан церкви.
Поважають жителі села отця Михайла і за те, що незважаючи на погоду, будь-яку годину дня і ночі він своєчасно приходить на вимогу до хворих, які потребують сповіді чи єлеєпомазання. А скільки вже він повінчав молодих пар і охрестив діточок, то важко вже і порахувати.
Сказати відверто, отець Михаїл досяг великої поваги і довіри у нас, прихожан. А заодно підвищив свій рівень професії священика, знайшов у ній своє покликання служити Богу і людям. Це і стало девізом його життя.

Павло Делеган,
прихожанин церкви
с. Загаття

Ваш отзыв

Ваш коментар