Версія для друку Версія для друку

Екскурсія до міста Лева Чому саме це місто?

Львів − це національно-культурний, освітньо-науковий осередок України. Історичний центр Львова занесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. У місті розташована найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні. У 2009 році Львову надано звання культурної столиці України.
Саме ці дивовижні історичні та архітектурні пам’ятники, які відображають багато європейських стилів і напрямків, різних історичних епох змогли побачити учні КЗ НВК «Смологовицька ЗОШ І-ІІ ступенів − дитячий садок» та учні 9 класу Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, разом із своїми керівниками Я.Ф.Глеба, В.Ю. Пинзеник та Л.І.Щока.
Враження від екскурсії, в значній мірі, залежить від правильно вибраної програми та екскурсовода, його обізнаності та вміння донести інформацію до учнів. Цією роботою займався заступник директора з навчально-виховної роботи Ярослав Федорович Глеба. Він − географ, історик, людина-патріот своєї України, цінитель рідного краю. Ярослав Федорович настільки досконало розробив маршрут екскурсії, що ми змогли за один день побачити чимало. Саме він був екскурсоводом і з цією посадою справився на «відмінно». У доступній формі, досконало оперуючи історичними фактами та подіями в історії Львова, Ярослав Федорович настільки зацікавив учнів, що майже всі з них, в душі, полюбили та захопилися цим містом, відвагою та мужністю українських солдат, що полягли в боротьбі за незалежність, зрозуміли значущість вислову «БЕЗ МИНУЛОГО − В ЛЮДИНИ НЕМАЄ МАЙБУТНЬОГО».
Найбільше захоплення в учнів викликав підйом на Ратушу (близько 65 метрів та майже 450 східців).
Ця екскурсія наочно закріпила знання учнів з історії Львова та Галичини, його правителів, засновників − єдиного українського короля Данила, який назвав це місто на честь свого сина Лева.
Багато відбитків у Львові залишила правляча, з листопада 1918 року, Польща. Один з них – це державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» − меморіальне кладовище у Львові. Дітей вразили масштаби цього цвинтаря (площа близько 40 га, та понад 300 тис. поховань), вони вперше своїми очима змогли побачити такий спосіб поховання, як родинні склепи. Личаківський цвинтар −один з найстаріших існуючих цвинтарів Європи. Тут учні відвідали могили видатних людей: Івана Франка, Соломії Крушельницької, Романа Шашкевича, Володимира Івасюка та ін. Несподіваним для учнів було те, що поряд з українськими воїнами поховані і польські військові, в основному молоді люди у віці 18-20 років, життя яких забрала війна. Хоч ці воїни протистояли один одному, але поховані вони поряд і сьогодні люди вшановують їх пам’ять, запалюють на їх могилах свічки .
Звісно запам’яталися і родзинки Львова: кавова шахта, Львівська фабрика шоколаду та «Карамельна країна». Тут діти змогли поласувати солодощами.
Помітний слід в духовному вихованні учнів залишили відвідування костелів та церков, де учасники екскурсії змогли запалити свічку за своїх батьків, прикластися до мощей святих, попили святої води.
Одним словом, дякуємо організатору та екскурсоводу, невтомному, енергійному заступнику директора Ярославу Федоровичу, вчителю початкових класів Віті Юріївні Пинзеник за спільну, пізнавальну та повну вражень екскурсію.

Людмила ЩОКА,
класний керівник Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Ваш отзыв

Ваш коментар