Версія для друку Версія для друку

Душпастир Господнього Виноградника

Мудрими були наші предки – вони зводили храми на самому видному місці. Греко-католицьку Свято-Покровську церкву у Сільці видно з усіх-усюд. Сюди сходяться усі стежки-дороги. Вона вже давно стала духовним центром села.
Дев’ятнадцять років служить у Винограднику Господньому протоієрей о. Михаїл Тернинко. Його місійна праця стала оплотом поширення в усій сілецькій окрузі християнських постулатів. Він об’єднує і згуртовує навколо себе вірян, вони тягнуться до нього, ідуть за мудрими порадами, а він зцілює їх добрим словом. Своєю відданістю справі Божій заслужив глибоку повагу серед сільчан.
Народився о. Михаїл 10 листопада 1978 року в с. Вільхівка. У Сільце він прийшов 1999 року семінаристом, тут проходив пасторальну практику. Духовним наставником тоді у селі був отець Ілля Сідор, який передав йому набуту практику щодо збереження і примноження єдиної греко-католицької громади села. Молодого практиканта дуже добре сприйняла греко-католицька громада. Тут сповна проявилася його любов і повага до людей.Освячений він був владикою Семедієм і залишився служити в нашому храмі.
о. Михаїл Тернинко дбає повсякчас про духовний осередок села. Одинадцять років тому розпочалася реконструкція храму та впорядкування подвір’я. А почали із встановлення на церкві нових хрестів і куполів, перекриття даху, впорядкування (вирівняння) стін для розпису ікон, провели парове опалення. В повсякденних справах він завжди радитьсья з кураторією та громадою щодо тієї чи іншої справи в розбудові храму.
Благочистивий душпастир дбає і про молодь. Більше 30 хлопчиків і дівчат щорічно навчається у дитячій церковній школі «Серце Ісуса». Вихованці о. Михаїла неодноразово брали участь в церковних олімпіадах і займали призові місця. Водночас два його учні вже освячені, мають свої парафії, а троє – навчаються за кордоном, в Італії.
о. Михаїл одружений, дружина Ольга працює вчителькою Ільницької школи. Разом виховують донечку Ольгу-Поліну, яка займалася в народному дитячому фольклорному ансамблі «Кирниченька», а тепер навчається в Ужгороді у ВУЗі.
Дай Бог Вам сили, здоров’я і мудрості й надалі зберігати й примножувати нашу греко-католицьку громаду, мати ту ж повагу та любов, яку Ви маєте від прихожан, аби всі тягнулися до Вас за Вашими мудрими порадами та правильними рішеннями.

Віктор КУЗЬМА,
сільський голова

Ваш отзыв

Ваш коментар