Версія для друку Версія для друку

НАГОРОДИ ІЗ РУК ПРЕЗИДЕНТА

У першій сотні нагороджених орденом «Єдність і слава» є і кілька наших земляків. Серед них художній керівник надзвичайно популярного та визнаного серед мистецьких кіл і широкою глядацькою аудиторією народного самодіяльного дитячого фольклорного ансамблю «Кирниченька» Едіта Токар-Канчій. До пари з нею депутат кількох останніх скликань Іршавської міської ради лікар стоматолог Ольга Водославська.
Для Едіти Василівни це вже не перша подібна нагорода, в тому числі і цього року. Публічне визнання заслуг цієї творчої особистості, яка щедро ділиться своїм мистецьким талантом із дітьми переважної більшості населених пунктів району, свідчить про той гуманітарний стержень в Україні, який попри всі економічні негаразди, нерівне військово-політичне протистояння із північним сусідом утримує країну в тому стані, коли ми досі не втрачаємо почуття гідності і гордості за свій народ.
У ще однієї із удостоєних високої громадянської відзнаки, Ольги Водославської дещо інша сфера визнання. Ольга Василівна – лікар-стоматолог вищої категорії Іршавської районної стоматологічної поліклініки, член Національної спілки стоматологів України. Якщо Едіта Василівна знайома читачам «Нового життя» по неодноразовим публікаціям, що до речі відзначено і на сторінках такого престижного всеукраїнського видання як «Нас єднає Україна», то про її колегу персонально у медійному просторі писали незрівнянно менше. Що вже несправедливо уже хоча б з тієї точки зору, що цю милу жінку жителі райцентру добре знають не тільки як висококваліфікованого фахівця своєї справи, але як і народного обранця. На сьогодні за плечима у Ольги Водославської обрання її депутатом Іршавської міської ради чотирьох останніх скликань. У складі нашого міського парламенту ця представниця кращої половини рівняється хіба що ще з одним із керівників комунального підприємства та депутатом міськради.
Перший Президент України Леонід Кравчук, вручаючи високі нагороди Едіті Токар-Канчій та Ользі Водославській, окрім особисто зауважених чеснот цих представниць Срібної Землі, процитував ще й офіційні слова із Почесної грамоти до ордена «Єдність і слава»: «За активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у підняття патріотичного духу та віри, зміцнення єдності українського народу».
Офіційна частина таких урочистих церемоній, як правило, супроводжується невеличкою культурною програмою. І вже вкотре на офіційному подіумі такого рівня зазвучав оригінальний голос найкращого із вихованців Едіти Василівни Йосипа Чави, який виконав два пісенні номери – «Слов’яночку» та «Родина» із репертуару незабутнього Назарія Яремчука.
Патріарх Філарет у вступному слові до видання зробив акцент на тому, що «Як єдиний народ, ми маємо привід пишатися тим, що Божою допомогою гідно долаємо всі випробування. На нашому боці – правда і допомога Божа, а до дії нас спонукає жертовна любов до рідного краю і народу».

МихайлоБОРЖАВСЬКИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар