Версія для друку Версія для друку

Подаруй любов і опіку дітям

Нещодавно ми відзначили День усиновлення. Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – є усиновлення.
Як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька.
Інколи потрібно багато часу, щоб зробити правильний вибір, вибрати ту єдину, заповітну стежку, яка привела б тебе до справжнього людського раю на землі.
Скільки зла, жорстокості доводиться нам пізнавати в цьому житті. Нам, дорослим, легше проходити та пізнавати все це, а як нашим дітям, та ще й тим, хто змалечку був обділений батьківською турботою та ласкою? Хто з народження чув тільки п’яні образи, а то часто й відчув на собі батьківську «лагідну руку»? Як бути ? Як жити ? Як існувати ?…
Та вихід є. Знаходиться багато охочих (та не всім це під силу), взяти на виховання цих діток, розділити з ними радість і щастя, стати для них опорою в житті, а якщо потрібно, то й стіною затишку та спокою.
Як відомо, найбільше люди бояться самотності. Ніякі багатства світу не можуть замінити родинного тепла, затишку, спілкування.
То ж не стіймо осторонь дитячих проблем, не будьмо сліпими до їхніх бід та проблем, не будьмо черствими, будьмо милосердними. Що це означає? А означає це одне-відкриймо свої душі, серця для добра, покаяння для тих маленьких людей, які колись будуть називатися – світлим майбутнім. І лише від нас залежить, наскільки світлим вони його зроблять.
В Україні, а також і за кордоном, пріоритетною сімейною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визнане усиновлення. Усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки або сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачами можуть бути подружжя. Згідно чинного законодавства, особам, які усиновили дитину, надається оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням тривалістю 56 календарних днів, а також допомога при усиновленні дитини у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні першої дитини.
Служба у справах дітей Іршавської райдержадміністрації щиросердечно вітає всі сім’ї, які усиновили дітей, висловлює їм подяку за щедрість сердець, за щоденну натхненну працю, за любов і турботу про дітей.
Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для обездолених дітей. Якщо Ви не байдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у родину, звертайтеся до служби у справах дітей Іршавської райдержадміністрації (м. Іршава, пл.Народна, 3 тел.2-24-03).

Ольга РЕНДЗЕЙ,
заступник начальника служби у справах дітей РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар