Версія для друку Версія для друку

Грип уже в Украіні

З початком осені стартував сезон застудних захворювань (Грипу та ГРВІ)
Цього року очікується відразу три штами вірусу грипу: Гонконг, Брісбен, Мічеган. Особливо небезпечний грип для людей похилого віку й немовлят.
Механізм передачі вірусу грипу – повітряно-крапельний.
Симптомами грипу є : висока температура тіла, яка важко збивається, біль у горлі, кашель малопродуктивний, домішки крові у мокроті ,утруднене дихання, болі у грудній клітці, падіння артеріального тиску, порушення свідомості.
Загартовування – важливий метод профілактики респіраторних інфекцій. Він дозволяє нормалізувати функцію дихальних шляхів при охолодженні, що знижує дозу вірусу, що потрапляє в організм при інфікуванні. Тому можна повністю уникнути застуди або значно знизити чутливість до неї шляхом загартовування.
Додатково необхідно приймати аскорбінову кислоту й полівітаміни .Вітамін С застосовується усередину по 0,5-1 г 1-2 рази на день. Відомо, що найбільша кількість вітаміну С знаходиться в соку квашеної капусти, а також мандаринах (лимонах, апельсинах, грейпфрутах), ківі. Корисним є салат зі свіжої капусти, що містить велику кількість вітамінів і мікроелементів. С-вітамінізацію необхідно проводити з грудня по квітень.
Для профілактики під час епідемій грипу можна застосовувати по 2-3 зубці часнику щодня. Досить пожувати кілька хвилин часник, щоб повністю очистити ротову порожнину від бактерій. Позитивний вплив також має цибуля.
Найбільш ефективним методом профілактики грипу є вакцинація.Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Василь Терпай,
дитячий інфекціоніст.

Ваш отзыв

Ваш коментар