Версія для друку Версія для друку

ЧЕМПІОНИ ЗАКАРПАТТЯ – ПЕРЕМОЖЦІ ЧЕМПІОНІВ

Тиждень тому в Мукачеві проведено Перший чемпіонат Закарпатської області по бойовому самбо. Чимало спортсменів та прихильників цього виду спорту прирівнюють його до боїв без правил, хоча поєдинки проводяться і не на октагоні, а на звичному борцівському килимі. Продемонструвати свою майстерність прибули спортсмени зі Сваляви, дві команди з Ужгорода, Львова, Іршави і, звичайно, імениті господарі – мукачівці.
Бійці, вихованці Іршавського спортивного клубу «Атлант», головний тренер Ільгар Алі-огли Кулієв, вкотре на подібного рівня змаганнях успішно продемонстрували високу майстерність, нестримну жагу до перемоги, відмінні бійцівські якості. Ільгару Кулієву вже не вперше було чути приємні слова похвали його вихованцям із вуст колег від команд суперниць. Подібні визнання, хоча офіційно й не фіксуються, проте залишаються у загальній пам’яті і передаються в усних переказах.
Захоплення більшості приїжджих наставників, глядацької зали отримали виступи двох вихованців Іршавщини Валентина Єшика і Станіслава Павлищі. Валентин, борець 2003-го року народження, виступав у ваговій категорії до 70 кілограмів. У фінальному бою він зустрівся із попереднім чемпіоном Закарпаття з бойового самбо, місцевим улюбленцем публіки. Якого подолав настільки красиво і ефектно, що заслужив прихильність глядачів, які стоячи аплодували йому. Подібні овації заслужив собі і десятирічний Станіслав Павлище у ваговій категорії до 35-ти кілограмів.
Срібну сходинку п’єдесталу зайняв Юрій Павлище 2006 р.н..
Інші п’ять членів команди СК «Атлант» стали бронзовими призерами: Михайло Біба (42 кг/ 2005 р.н.), Станіслав Кепіц (32 кг/2009 р.н.), Іван Балега (57 кг/2008 р.н.), Петро Коричковський ( 57 кг/2004 р.н. ), Іван Васько (32 кг/2007 р.н.).
Борці «Атланта» хоча й зовсім недавно почали освоювати всі тонкощі бойового самбо. Водночас зуміли показати на престижному турнірі здатність голосно заявляти не тільки про свою амбітність і прагнення до перемог, але майстерність, яку вміють набувати у найкоротші строки при підготовці до змагань різного рівня.
Значна частина спортсменів СК «Атлант» займається у тренера Кулієва 5-10 років. А от Іван Васько всього за два роки зумів перемогти суперників, вище класом, що яскраво свідчить про природні задатки цього талановитого хлопця, вміння йлого концентруватися перед поєдинками, не знічуватися перед визнаними авторитетами великого килима.
Ц»е стиль не тільки цього борця, але й більшості вихованців Ільгара Кулієва та його вихованки і вже наставниці своїх підопічних Ольги Петровцій.
Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар