Версія для друку Версія для друку

Знаний спортсмен з бійцівським характером

Іван Дмитрович Волошиновський – відома постать у спортивних колах району, області. Він є учасником багатьох обласних та республіканських змагань, неодноразовим чемпіоном й рекордсменом Закарпаття. Народився він 9 жовтня 1948 року в мальовничому селі Ільниця. Всі запримітили, що ще навчаючись у місцевій середній школі, вирізнявся серед своїх ровесників фізичною силою і неабияким захопленням спортом. Вже тоді розумів, що хоче своє життя пов’язати з фізичною культурою. Певне, саме тому й запросив його Ю.В. Бабич в секцію важкої атлетики. Юрій Васильович у своєму виборі не помилився: Іван Волошиновський успішно виступав на районних та обласних змаганнях, де займав перші місця. Незабаром він виконав норматив першого спортивного розряду та кандидата в майстри спорту.
Солдатське життя спливло швидко. Повернувшись у рідне село, не сидів без діла, пішов працювати інструктором фізкультури райоб’єднання «Сільгосптехніка». Разом з тим, не полишав спорт, продовжував виступати: став рекордсменом району та області в середній вазі.
У 1979 році виконав норматив майстра спорту СРСР. У 1980 році закінчив Київський інститут фізичної культури і спорту. Довгий час працював вчителем фізичного виховання Ільницької восьмирічки. Обладнав матеріально-спортивну базу, проводив у школі різні спортивно-масові заходи. За сумлінну працю атестаційна комісія присвоїла йому звання «Старший вчитель». З 1988 року Іван Волошиновський працював директором Центрального табору туристського активу учнів України в Осої. На цій відповідальній роботі зробив чимало корисних справ. Зокрема, звів житловий корпус літнього типу, що становить 16 дерев’яних двоповерхових будиночків, де можна розмістити 120 дітей. Побудовано харчоблок з підсобками, душові, ванни з гарячою водою. Гарно обладнав територію табору. Міністерство освіти присвоїло І. Д. Волошиновському звання «Відмінник освіти України». Відтак І.Д. Волошиновський працював директором Ільницької ЗОШ І-ІІ ступенів.
У 2002 році на конкурсній основі призначений начальником відділу з питань фізичної культури і спорту райдержадміністрації. Тепер Іван Дмитрович на заслуженому відпочинку. Нині він займає посаду голови районної асоціації ветеранів спорту.
Збірна команда ветеранів спорту району постійно бере участь в обласній спартакіаді. Шість разів поспіль ставала чемпіоном Закарпаття.
Спортсмен має чим гордитися за свою кар’єру. З приємністю також згадує свої виступи з всесвітньо відомим силачем Іваном Фірцаком-Кротоном з Білок.
Разом з дружиною Марією Василівною виростили і виховали двох дітей – сина Валерія та дочку Мирославу. Мають трьох внуків – Юлію, Томашика і Діту.

Ю.В. Бабич, А.В.
Данканич, Ю.В. Світлик, колеги по спорту.

Ваш отзыв

Ваш коментар