Версія для друку Версія для друку

Слово про колегу

Щоранку значна частина людства піднімається з ліжка, вмивається,одягається, п’є вранішню каву або чай і поспішає на роботу… У кожного з нас є власна мотивація до праці: заробіток (великий, середній, достатній, все одно який), епатаж або слава (всесвітня, загальнодержавна, місцева), обіцянка (собі, чоловіку чи дружині, батькам) тощо у кожного з нас є своя мета. Щоб усім нам досягти бажаної мети, потрібні фізична форма та витривалість, посильна будь-якій цілеспрямованій людині. У кожного з нас є всього 1440 хвилин на добу, щоб опинитися на вершині тобто так організувати себе в рамках цих хвилин, щоб на все вистачило часу. А це не що інше, як наші щоденні звички невеликі дії, спрямовані на досягнення мети, які рано чи пізно приводять нас до неї.
Вікторії Юріївні Поштак, заступнику директора з виховної роботи Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів для досягнення своєї мети вистачає часу. Досвідчений педагог, умілий керівник, має глибоку науково-теоретичну підготовку, досконало володіє методами і формами виховної роботи. Енергійність, високі організаторські здібності і вдумливе вирішення навчально-виховних завдань – головні складові її керівної діяльності. Працюючи заступником директора з виховної роботи, вона створила в школі розвивальне середовище, основою якого є творче самовизначення й самореалізація особистості. Вікторія Юріївна ефективно проводить роботу над формуванням в учнів культури поведінки, відповідальності, почуття прекрасного. Всі позакласні заходи, які проводяться в школі, завжди цікаві, значущі, корисні.
Творчість має важливе значення в будь-якій справі. Адже якщо у вашій роботі є місце для творчості, то те, чим ви займаєтеся, приносить справжнє задоволення. Вікторії Юріївні пощастило: вона має справу із творчістю щодня, втілюючи її можливості й різноманітні грані під час навчально-виховного процесу в школі на уроках, різноманітних заняттях, годинах класного керівника, різноманітних виховних заходах та позакласній і позашкільній роботі.
Вікторія Юріївна завжди в творчому пошуку. Вона йде в ногу з вимогами часу. Є взірцем і прикладом для наслідування. Секрет її успіху, насамперед, у впевненому характері, наполегливості, постійному самовдосконаленні. Вікторія Юріївна поєднує в собі здатність і вміння керувати, вчити персонал і водночас уміти бути стосовно педагогів рівною з ними – добрим товаришем, з наполегливістю шукати в кожній людині хороше, підтримувати будь-які починання. Вона вміє захоплювати своїми ідеями колектив.
Іноді Вікторія Юріївна запитує себе: «Як склалося б моє життя, якби я не стала вчителем». І відповіді не знаходить, бо ні на хвилину, ні на мить не може уявити себе без школи, без улюблених очей своїх учнів, без їхніх радостей і смутку, без сліз, образ і прикростей, без щасливих відкриттів, без усього того, що називається шкільним життям. А ще – без вічних пошуків,злетів і падінь, без мужності визнати свої помилки, без боротьби з ними і без руху вперед. А ще – без Пам’яті. Пам’яті як найвищої категорії моральності , що передбачає наявність в людськім серці дивовижної здатності зберігати спогади про минуле, пам’ятати про тих, хто поруч з тобою, хто прийде за тобою. І не просто пам’ятати, а ще й дбати, дбати про минуле, теперішнє, майбутнє. І працюючи з учнями, Вікторія Юріївна прагне виховувати в них саме цю рису – уміння пам’ятати. Пам’ятати, що ти не сам по собі, а один з людей, що ти прийшов на зміну минулим поколінням, що в тебе є родина, є друзі, є школа, є Батьківщина. І тоді наше життя стане змістовнішим, цікавішим і, головне, потрібним людям.
Вікторії Юріївні до душі спілка вчителя і учня, в якій вони рівні, в якій і діти, і їхній наставник живуть спільними інтересами, вміють слухати й чути один одного. Через всю педагогічну діяльність В.Ю. Поштак наріжним каменем проходить мета створення колективу як засобу виховання, становлення особистості, де кожен має можливість реалізувати свою індивідуальність, не боячись бути незрозумілим, висміяним. Колективу, де вільний розвиток особистості є умовою вільного розвитку всіх. Колективу, як своєрідного дороговказу, який виводить особистість на простори загальнолюдських зв’язків. Колективу, який зможе забезпечити стійкість людини не лише в своєму шкільному середовищі, а й у найскладніших переплетіннях її ставлень до людей, природи суспільства.
Вся система діяльності Вікторії Юріївни Поштак спрямована на створення такого колективу, в якому не лозунгами та командно-адміністративним спонуканням, а життєвою позицією педагога, його незаперечним авторитетом, близькими дітям ідеалами та інтересами, творчою діяльністю, щирою турботою про інших виховуються моральні якості, патріотизм, повага до старших, формуються уявлення про загальнолюдські цінності, підвищується культура демократії, зміцнюється дисципліна.
Життя Вікторії Юріївни сповнене творчого неспокою щоденних відкриттів, спілкування, щедрості, глибокої поваги оточення.
А надворі буяє осінь – символ щедрості життя і багатства, сонячними променями заглядає у вікна школи, осяває присутніх вчителів та учнів ніби зичить їм доброго здоров’я та щастя і нагадує всім, що попереду життя, нові зустрічі, нові відкриття, нові плани…
Нехай ваша, Вікторіє Юріївно, жага до творчості й бажання ділитися своїми вміннями запалять у кожному з учнів вогонь знань. І пам’ятайте: якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне насіння обов’язково дасть гарний урожай.
Андрій Андрішко,
головний спеціаліст
відділу освіти РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар