Версія для друку Версія для друку

Неординарна мисткиня з сонячною душею

Для художниці з Іршави Любові Борисівни Микити цей рік видався напрочуд насиченим на публічні творчі події. Влітку у неї відбулася ювілейна виставка в Ужгороді. А вже минулого тижня її роботи змогли побачити жителі району на виставці «Іршава – місто, в якому я живу», відкриття якої проходило в Іршавському центрі позашкільної освіти. Ця подія відбулась напередодні Дня міста та Дня працівника освіти. Вочевидь, не спроста, адже в роботах мисткині відчувається любов до незабутньої краси Іршавщини, районного центру, вона є мудрим і талановитим педагогом, який щедро свої знання і вміння передає вихованцям.
Перед самою виставкою художницю привітав голова райради Віктор Симканинець. Він побажав їй нових творчих досягнень та злетів, міцного здоров’я, наснаги в нелегкій справі популяризації незбагненної чарівності нашого краю через мистецтво. Перед мисткинею вишикувалася ціла черга друзів і колег з букетами квітів. Кожен звертався до неї з теплими словами привітань і побажань. На обличчі Любові Борисівни сяяла усмішка від щастя. Відтак ведучий Юрій Буряс оголосив про відкриття виставки і натхненно, вишукано, щиро презентував Любов Микиту всім гостям. Першою до неї звернулась начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї, молоді та спорту Іршавської міської ради Любов Сокач. Вона зазначила, що є поціновувачем таланту художниці вже багато років. Назвала Любов Борисівну великим митцем та педагогом. Начальник відділу культури і туризму РДА Олена Ісак згадала деталі зустрічі з мисткинею: «При знайомстві з вами повіяло теплом, багато хто відчуває наснагу у спілкуванні з вами». З нагоди відкриття виставки вручила подяку відділу винуватиці свята. Творчих успіхів і процвітання бажав Любові Микиті голова районного народного об’єднання художників та майстрів народної творчості «Колорит Боржави» Василь Філеш. За багаторічну наполегливу працю він вручив їй почесну грамоту департаменту культури ОДА. Свою оцінку робіт творця прекрасного дав отець Василій Ігнат — настоятель православного Петро-Павлівського храму м. Іршава. Голова Іршавської об’єднаної територіальної громади Степан Бобик відзначив, що значна частина душі Любові Микити є в її учнях та картинах. Вона залишить по собі нетлінне і хороших, талановитих вихованців. Працівник Іршавського центру позашкільної освіти Юрій Танько сказав, що Любов Борисівна розкривається в роботах як багатогранна особистість, адже намалювати високо оцінене нематеріальне на матеріальному – це не так просто. Вчитель Іршавського ліцею Яніна Шафар у своєму виступі акцентувала увагу на великих педагогічних задатках художниці.
Роботи Любові Микити заряджають позитивною енергетикою, вони є глибоким відображенням внутрішнього світу художниці. Вона залюбки привідкриває завісу свого творчого «я». Її творчість викликає багато непідробних емоцій. У ній бурхливо передані і радість, і сум, і любов, і горе тощо. Все те, що притаманне нам, але не всі можемо передати це через мистецтво. Любов Борисівна зізнається, що в творчості їй багато допомагає робота з дітьми. Завдяки такому тандему у неї виникають цікаві ідеї, для яких притаманні свіжість, відкритість, яскравість. Не обмежує себе якоюсь однією технікою, а працює в різних. У неї є спроби безпредметного живопису. Це роботи «Явління Божої Матері» та «Зародження енергії». Вабить її карпатська архітектура. До прикладу, це картина «Михайлівська церква». Графіка представлена пастельними роботами. Має у своєму доробку чимало портретів, натюрмортів. «Озеро», «Осінь» виконані темперою. Вона також свято переконана, що Іршава – це пленерне місто.
За плечима Любові Микити – багаторічний досвід, підкріплений грунтовними знаннями, здобутими у спеціалізованих навчальних закладах. У 1975 році вона закінчила Республіканську середню художню школу імені Т. Шевченка у Києві, у 1989 році – факультет станкового живопису та графіки Московського народного університету. Дається взнаки любов до роботи з дітьми та обдарованою юнню. У 1986 році створила народну студію образотворчого мистецтва «Боржавська фантазія», яку очолює й понині. З 2000 року є членом Національної спілки художників України.
На завершення відкриття виставки Любов Микита подякувала усім за щирі привітання, якій їй додали лише впевненості та сміливості у власних творчих силах. Отже, із задоволенням чекатимемо на її нові роботи, якими сповна насолоджуватимемося, нові виставки, якими неодмінно захоплюватимемося.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар