Версія для друку Версія для друку

Паломницька поїздка медичних працівників

7-8 вересня, уже за доброю традицією, відбулася паломницька поїздка медичних працівників КНП «Іршавський центр первинної медичної допомоги», КЗ «Іршавська районна лікарня» та членів їх сімей до святих місць України. Цього разу вони мали змогу відвідати святині Чернівецької області. Супроводжував групу медиків Іршавщини у складі 45 чоловік, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського, протоієрей Богдан Бабинець, настоятель Свято-Успенського храму с. Хмільник Іршавського району.
У кількаденному паломництві пілігріми відвідали монастирі: Банченський, блаженної Ксенії Петербурзької Герцагіївського району Чернівецької області і молитовно вклонились тамтешнім святиням. На довго у пам’яті медиків залишиться згадка про ці святі обителі – неймовірна краса храмів, іконописний розпис стін та іконостасів, добре доглянута територія ландшафтним дизайном, велике і упорядковане монастирське господарство, а найголовніше – гостинність монахів до паломників.
Користуючись нагодою, паломники завітали з гостинцями до будинку дітей-сиріт, якими опікується владика Лонгін (Жар), архієпископ Банченський, разом з братією Банченського монастиря.
Під час поїздки медичні працівники побували також у монастирях: Введенському жіночому та чоловічому «Гореча», що знаходяться у м. Чернівці, де мали змогу відслужити молебні та доторкнутись до історії їх виникнення. Багата історія християнства на Буковині, розповіді про побут і життя ченців, старовинні іконостаси та будівлі, чудово виконані роботи по різьбі по дереву сучасних майстрів – все це разом не залишило нікого байдужим.
Також наша група відвідала головний храм міста – величавий Свято-Духівський кафедральний собор, під склепінням якого мали змогу вклонитись святиням, що століттями накопичувались тут стараннями місцевого духовенства.
Ще одним місцем молитовного поклоніння був жіночий монастир у с. Бояни Чернівецької області. Тут на групу чекала неймовірна зустріч з самою Богородицею – у Її чудотворному образі, явленому Всещедрим Господом народові України. Мова йде про шановану чудотворну Боянську (Плачучу) ікону Божої Матері. Після цієї святині усіх переповнювали емоції: одні мали неймовірну радість на обличчі, у інших сльози радості від цієї зустрічі самі текли з очей – хотілось молитись і співати до Матері Божої. Молились усі – за себе, родину, дітей та за мир на нашій багатостраждальній землі.
Незабутньою у нашій пам’яті залишиться ця поїздка. Знайомство з тамтешніми святинями, місцевим колоритом та традиціями, зустріччю з дітками-сиротами, якими опікується Українська православна церква у лиці чуйного владики Лонгіна (у миру отця Михаїла Жар), який має велике любляче батьківське серце – це все разом залишить в кожного багато хорошого, пізнавального й повчального прикладу для подальшого духовного і повсякденного життя. Та й саме місто Чернівці з своїм унікальним історичним центром постало перед нами у всій своїй величі та красі. Екскурсія по місту з місцевим гідом ще тільки додала масу гарних емоцій до нашої поїздки.
Подякувавши Богу та Матері Божій, з молитовним правилом група паломників повернулась у рідне Закарпаття.
Це була вже третя поїздка по святих місцях рідної України разом з отцем Богданом. Паломники вдячні йому за цікаві, змістовні розповіді про святі місця та спільно проведені молитви.

Іван ФЕЛЬЦАН,
керівник групи паломників, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Сільце.

Ваш отзыв

Ваш коментар