Версія для друку Версія для друку

Не жартуйте з отрутою

Чомусь вважається, що пасічники, які постійно мають справу з бджолами, ніколи нічим не хворіють і довго живуть. Можливо, в далекому минулому саме так і було. Але ось тепер бджолярі контактують не тільки з бджолами та бджолопродуктами, але й ще з дуже шкідливими і небезпечними хімічними речовинами. Достатньо хоча б тієї отрути, якою ми боремося з кліщем Варроа.
Але ось всієї небезпеки, яку несуть з собою ці препарати, більшість пасічників не усвідомлюють. І простий приклад – якщо амітраз чи флувалінат убивають кліща, то й для людини вони шкідливі – поки що не сприяють тому, щоб по-справжньому захищати і берегти себе.
А прикладом тієї небезпеки, якій піддаються пасічники, може служити випадок із моїм добрим знайомим. Обробляючи бджіл із «Росинки», надихався так препарату, що в нього стали хворіти нирки. Як результат — довге лікування і наказ лікарів не приймати участі в обробці бджіл від кліща. Хворіючи декілька років, він помер.
Нині стало модним користуватися димовою гарматою у боротьбі з кліщем. Однак прихильники цього методу навіть не замислюються, що той дим, який вони вдувають у вулики, так само небезпечний для їх здоров’я, як і для самого кліща. Тому-то мені ще не доводилося бачити чи чути, що хтось захищає свої органи дихання, обробляючи бджіл із димової гармати. І даремно, бо ті отруйні речовини, які випаровує гармата «Варомор», згубно впливають на серцеві м’язи. Так можна додимітися і до інфаркту чи ще якоїсь напасті.
Юрій САМОРИГА,
пасічник.

Ваш отзыв

Ваш коментар