Версія для друку Версія для друку

Іван Васильцюн: «Упевнено долаємо труднощі. Працюємо на перспективу»

Завтра машинобудівники відзначатимуть своє професійне свято. Уперше із колективом ПрАТ «Іршавський абразивний завод» святкуватиме директор Іван Васильцюн. Напередодні з ним зустрівся наш кореспондент і взяв інтерв’ю.
– Іване Петровичу! Ви очолили підприємство у непростий час, але зуміли налагодити виробництво так, що і робота є, і зарплата непогана, і підприємство має перспективу. Колектив задоволений новим керівником.
– На даний час у нас трудиться 125 чоловік, — каже Іван Петрович. – Випускаємо понад 200 найменувань продукції. Абразивні круги мають великий попит не лише в Україні, а й за кордоном. Останнім часом налагодили зв’язки із Азербайджаном, Молдовою, Грузією. Ми майже удвічі збільшили виробництво продукції. Щомісячна заробітна плата робітників складає 9,5 тисяч грн. Це радує, бо бажаючих працювати на нашому заводі багато.
Ми почали з дисципліни праці. Кістяк колективу складають ті, хто віддав підприємству понад сорок літ. Серед них – заступник голови правління Іван Васильович Половка, начальник техвідділу Федір Андрійович Чийпеш, токар Василь Васильович Рацин, токар-розточувальник Микола Васильович Куртинець, водій навантажувача Юрій Васильович Данило, охоронник-контролер КПП Михайло Михайлович Кепич, начальник дільниці ДАІ №1-2 Євгеній Васильович Попович, начальник відділу ВКЯ Ольга Петрівна Савко.
– Ви влилися в колектив нещодавно. Що можете сказати про історію заводу, яка нараховує понад 70 літ?
– Історія створення підприємства розпочалася 28 січня 1946 року рішенням Іршавського крайового виконавчого комітету про створення в селі Іршава крайового промислового комбінату на базі об›єднання існуючої пилорами, майстерні з обробки шкіри, столярної майстерні, майстерні первинної переробки льону, водяного млина, миловарні і майстерні з пошиву та ремонту одягу та взуття.
Першим керівником окружного промислового комбінату було призначено Сийкельгіді Гейзу Гейзовича, а з 1950 по 1953 рік його очолив Александров Степан Андрійович.
В наступні роки комбінат постійно нарощував потужності за рахунок освоєння нових виробництв.
В 1948 році промисловий комбінат організував у Сілецькому кар’єрі виробництво бутового і бруківного каміння, в с. Лисичово кузню «Гамора» з ковальським виробництвом.
1949 на земельній ділянці, де зараз розміщена головна площадка ПрАТ «ІАЗ», яку передало Ільницьке шахтоуправління, промисловий комбінат розміщує пилораму, столярний цех з виготовлення меблів на замовлення, виробництво канцелярських товарів та шліф шкурки.
В 1953 році промкомбінат очолює директор Кац Євген Давидович, 31 грудня 1959 року рішенням облвиконкому Закарпатської області побутові майстерні комбінату були передані на баланс артілі «Перше травня», а виробництво меблів та ковальське виробництво іншим підприємствам, тим самим розпочато його спеціалізацію з виробництва абразивних виробів.
В результаті проведеної економічної реформи в 1965 році Іршавський окружний промисловий комбінат, підпорядкований окружному Львівському раднаргоспу, передано до Міністерства верстатобудівельної та інструментальної промисловості СРСР, 28 січня 1966 року Іршавський окружний промисловий комбінат перейменовано на Іршавський завод абразивних виробів Головного управління по виробництву абразивного і алмазного інструменту.
В 1960-1961 роках підприємством розпочато роботи з освоєння виробництва зачисних армованих абразивних кругів на бакелітовій зв’язці методом гарячої формовки по технології, розробленій Львівським лісотехнічним інститутом.
На той час технічну службу комбінату очолював головний інженер Лаврович Роман Михайлович, людина унікальних організаторських здібностей та працездатності, який згуртував навколо себе спеціалістів- ентузіастів Якубовича Б.Г., Ціберева О.К., Боднар І.М., Шпак І.М., Лашин М.П., Зан І.В., Меренич А.В., Попович В.Є., Скоблей М.Ю., Галас М. А., Шімона В, Л., Дан В.Ю., Мондик Ю.І., Денісова Е.Д. та інших, та протягом 1965-1974 років забезпечив освоєння виробництва зачисних і відрізних армованих абразивних кругів на бакелітовій зв’язці методом гарячої формовки, виробництво фібрових дисків ( за освоєння виробництва фібрових дисків головний інженер Лаврович Р.М. та інженер – технолог Якубович Б.Г. нагороджені дипломом ВДНГ СРСР), магнезіальних кілець та шліфувальних брузків. Освоєні виробництва були розміщені в старих будівлях комбінату побудованих в післявоєнні роки.
З 1974 по 1975 роки завод очолює директор Машков Віктор Петрович, а з 1975 по 1985 роки -Бокотей Іван Петрович.
В 1975 році, коли постало питання збільшення обсягів виробництва, було розпочато першу чергу реконструкції заводу, господарським способом збудовано будівлю дільниці абразивного інструменту на бакелітовій зв’язці (модульного типу) з адмінбудівлею, а протягом 1980-85 років за рахунок централізованих капіталовкладень проведено другу чергу реконструкції заводу, в результаті якої збудовано корпус з виробництва абразивного інструмента на бакелітовій зв’язці (виробничою площею 2700 м2) з побутовим корпусом, котельню та компресорну.
В 1978-1986 роках технічну службу очолював головний інженер Борисов Вадим Андрійович, який поряд з проведенням реконструкції (будівництвом будівель нових виробничих приміщень) організував з спеціалістами заводу Якубович Б.Г., Половка І.В., Попович В.Є., Кобаль В. П., Боднар І.І., Чийпеш Ф.А., Микита В.А., Бокотей В.К., Савко П.І., Рябець В.М., Пирога І,І., Худанич І.А., Милай В.В., Попович Є.В., Драгунцов В.В., Завидняк В.І., Галас М.А., Бреус О.І., Гринюк Д.В., Луцанич В.В., Попович М.А. та іншими, проведення технічного переозброєння виробництва заводу.
В результаті проведеної реконструкції впроваджено технологію холодної формовки армованих абразивних кругів на бакелітовій зв’язці розроблено, виготовлено та впроваджено у виробництво високопродуктивні способи та механізації з розрівнювання, укладки та формовки абразивних кругів, нову конструкцію бакелізатора для термообробки абразивних кругів з високою якістю, все це дозволило значно збільшити продуктивність праці, якість продукції, покращити умови праці, а завод перетворити в сучасне потужне підприємство з річним обсягом виробництва в 9 тис. тонн абразивного інструменту на рік. Поряд з розвитком виробництва заводу велика увага керівництвом заводу приділяється соціальному будівництву, яке ведеться господарським способом.

В м. Іршава по вул. Чапаєва та вул. Енгельса виростає цілий мікрорайон для абразивників, там же в 1983 році зведено дитячий комбінат на 160 місць з котельнею. Всього на той період побудовано більше 170 квартир для працівників заводу.
В 1985-1986 роках завод очолював директор Карабиньош Василь Антонович, а з 1986 по 2007 рік посаду директора обіймає Дубішко Василь Андрійович.
З настанням дев’яностих років минулого століття на фоні світової економічної кризи та розпаду Радянського Союзу для Іршавського абразивного заводу настають не найкращі часи. Завод втрачає ринки збуту, падають обсяги виробництва, не вкладаються кошти в перспективу розвитку заводу, – як результат на кінець 2007 року завод стає на грані банкрутства.
В 2008-2010 роках завод очолював директор Половка Іван Васильович, а з 2010 по 2011 рр. – Репецький Єгор Станіславович.
В 2008 році з приходом головного акціонера (шляхом викупу контрольного пакета акцій ЗАТ «ІАЗ») завод розпочинає своє нове життя.
Проведено оптимізацію затрат на виробництво та використання грошових коштів. Впроваджуються в життя організаційно-технічні заходи по забезпеченню виробництва якісної продукції, зниження собівартості виробництва. Особлива увага приділяється реалізації продукції, як результат – на кінець 2009 року завод вийшов на прибуткову роботу.
Відродження заводу відбулося завдяки клопіткій роботі спеціалістів заводу Попович В.Є., Чийпеш Ф.А., Коровського В.В., Кебелеш М.В., Пирога І.І., Егреші І.М., Поповича Є.В., Бокотей В.К., Петришинець В.Ф., Куртинець М.В., Яцури Ю.М., Дубровського І.І., Химинець М.М. та інші.
Розробляється проект будівництва нового формовочного відділення армованих відрізних кругів на бакелітовій зв’язці (потужністю 2,5 млн. кругів (рік) з використанням механізованого високопродуктивного сучасного формовочного обладнання фірми «Подджі Паскуаліно» (Італія) та новітньої технології виробництва абразивного інструменту.
В 2011 році завод очолював директор Тарасенко Сергій Анатолійович. Протягом 2011-2012 років заводом проводилося будівництво нового формовочного відділення та введення його в роботу.
– Іване Петровичу, завод і далі продовжує впевнено нарощувати потужності, збільшувати обсяги виробництва, зростає чисельність та заробітна плата працюючих, покращуються умови праці.
– Сьогодні завод впевнено дивиться в майбутнє, проводиться друга черга реконструкції нового формовочного відділення, якою передбачається установка нового формовочного обладнання (фірми «Подджі Паскуаліно», Італія) та збільшення потужності формовочного відділення до 6 млн. шт. кругів на рік.
ПрАТ «Іршавський абразивний завод» виготовляє відрізні армовані абразивні круги на бакелітовій зв’язці із армуючим елементом з швидкістю 80 м/с на сучасному італійському устаткуванні. З 2011 року на підприємстві почато комплексну модернізацію, в рамках якої в 2012 році було введено в експлуатацію нове обладнання марки «Подджі Паскуаліно» з потенціалом виробництва 3,2 млн. шт. за рік.
Для виробництва абразивних кругів на новому обладнанні ми використовуємо сучасну сировину імпортних (Словенія, Польща, Німеччина) та вітчизняних виробників, що дає нам змогу забезпечити високу та стабільну якість виготовленої продукції.
Ми проводимо інноваційні випробування та розвиток для отримання оптимальних результатів. Застосовуємо виключно високоякісну, суворо контрольовану сировину. Сучасні виробничі технології гарантують безпеку і високий рівень якості. Постійний нагляд за якістю висококваліфікованих спеціалістів в ході виробництва. Високий стандарт безпеки завдяки контрольованій конструкції круга.
Від щирого серця вітаю всіх з Днем машинобудівника. Ми з Вами зберегли кращі традиції машинобудівної галузі, а це стане у нагоді у справі розвитку цього важливого сектору економіки. Упевнений, що Ваші високий професіоналізм та самовідданість дадуть змогу задовольнити постійно зростаючий попит на якісну продукцію машинобудування. Прийміть щиру вдячність за сумлінну працю, терпіння і наполегливість. Зичу міцного здоров’я, щастя, добра Вам та Вашим родинам, добробуту, благополуччя, оптимізму, нових здобутків та впевненості у завтрашньому дні.
Розмовляв Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар