Версія для друку Версія для друку

До 100-річчя видатного педагога Василя Сухомлинського

Василь Олександрович народився 28 вересня 1918 року, починаючи з 1948 року й до кінця життя (1970 р.) працював директором середньої школи в с. Павлиш Онуфріївського району на Кіровоградщині, заслужений учитель УРСР, Герой Соціалістичної праці.
Протягом 22 років проводив тривалий педагогічний експеримент, у результаті якого створив оригінальну систему виховання дітей. Він є автором 48 монографій, понад 600 наукових статей, 1500 оповідань і казок для дітей.
Твори Сухомлинського видані 53-а мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн. примірників. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання. Важливим твором для педагогів є праця «Сто порад учителю».
В.О. Сухомлинський надавав великого значення сім’ї у вихованні дитини. Він казав, що дитина починає пізнавати світ з матері і батька, про їх ставлення до дитини. Саме це він відобразив у таких творах: «Рід, родина», «Стара, стара вишня», «Колиска», «Сьома дочка», «Материнське щастя»… та багато інших.
Писав педагог і для дошкільнят, виховуючи любов до Батьківщини: «Відлітають лебеді», «Квітуча вишня», «Який слід повинна залишити людина на землі», «Бабусин рушник» та ін.
«Справжнє виховання полягає в тому, щоб крижинка в дитячому серці розтанула поступово, щоб серце виховання само випромінювало тепло. Світ дитинства – це в першу чергу пізнання серцем того, що дитина бачить навколо себе, що вона сама робить»… — писав Сухомлинський.
Читаючи твори Василя Сухомлинського, його праці, щоразу захоплюємося його мудрістю та педагогічним талантом, його добротою, чуйністю та людяністю. Повторити шлях Сухомлинського, звичайно, неможливо, тож кожен з нас, педагогів, обирає власний педагогічний шлях, керуючись його гуманістичними ідеями, торуючи шлях до сердець своїх вихованців.
Сухомлинський подарував нам цілісну педагогічну систему виразної гуманістичної направленості. Від нас залежить, як ми зуміємо скористатися нею. Ми повинні дорости до неї і серцем, і розумом.
Педагог увійшов в історію української педагогіки як педагог-гуманіст, творець педагогічної системи, в центрі якої перебуває дитина як унікальна особистість.
Учні Смологовицького навчально-виховного комплексу із задоволенням читають твори видатного педагога, оформлений куточок Сухомлинського, виставка його літератури.
М. СТІЛЬНИК,
педагог-організатор,
О. ЩОКА,
бібліотекар НВК «Смологовицька ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок».

Ваш отзыв

Ваш коментар