Версія для друку Версія для друку

Історико-краєзнавчий музей – установа в якій своя атмосфера

Мені випала нагода поспілкуватися із очільником Іршавського історико-краєзнавчого музею Андрієм Андрійовичем Світлинцем. Тема музею і все, що з ним пов’язано в наш час, не зовсім актуально. Відвідувачі музею, це переважно школярі і діти дошкільного віку. Проте, за словами очільника, жодному з відвідувачів не буває нудно. Цікавим є те, що працівники музею вигадали спеціальний підхід до різної категорії дітей. Андрій Андрійович ділиться із нами своїм досвідом: «Зрозуміло, що малечі не дуже цікаво слухати важкий матеріал, тим паче, якщо там багато не зрозумілих слів. А ще більше їм хочеться все пощупати і роздивитися, тому я даю діткам час, щоб вони переглянули все і вирішили, про що їм буде цікавіше слухати.» Очільник музею обрав правильну тактику, адже саме в такий спосіб діти зрозуміють, що музей – це не нудні історії, а цікаві події нашого минулого.
Іршавський краєзнавчий музей налічує близько 900 експонатів основного фонду і близько1500 експонатів на тимчасовому зберіганні. Кожна експозиція побудована в хронологічному порядку.
Кожна екскурсія направлена на певну цільову аудиторію, а тому її тривалість залежить від можливості сприйняття матеріалу. Як запевняє Андрій Андрійович: «Для дітей робиться таким чином, що екскурсія може тривати 25-30 хвилин, залежно від сприйняття інформації. Якщо екскурсовод бачить, що діти втомилися він завершує розповідь, а потім вони гуляють музеєм, фотографуються або роздивляються експонати.»
Керівництво музею добре співпрацює з школами району, а тому учні бувають у музеї часто і кожного разу отримують нову порцію інформації. Андрій Андрійович ділиться з одним випадком який був у музеї: «Одного разу діти не хотіли йти з приміщення, їм так сподобалася атмосфера і експонати, що навіть прохання вчителя, що зараз вони йдуть на морозиво, їх не переконало».
З приходом осені, почався новий навчальний рік. І музей радо зустрічатиме нових і бувалих відвідувачів. А працівники установи старатимуться якомога цікавіше подавати матеріал.
Аліна Мочан,
студентка І курсу факультету журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар