Версія для друку Версія для друку

ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА

До країв завантажений гуманітарною допомогою автопоїзд важко ревів, долаючи підйоми і водії вже добре притомилися, поки доїхали до місця призначення. На щастя, обійшлося без поломок і інших непередбачених затримок у дорозі. Голову Товстоталпівської міської комісії по гуманітарній допомозі застали на місці і швидко було організовано розвантаження автопоїзда у якісь порожні склади на околиці міста. Голова комісії підписав водіям належні документи і вони поїхали додому.
Як ділили допомогу, історія умовчує, і мовчала б вона, бідна, до кінця, але так сталося, що ці самі водії цей самий 40-тонний автопоїзд припікарчили і через 2 тижні. Проте на цей раз приїхали вже після робочого дня, начальство не застали і після того, як влаштувалися на нічліг, пройшлися містом, повечеряли, купили міську вечірню газету (один з них був вихідцем з цих країв).
В номері готелю вихідець розгорнув газету і прочитав:»Офіційне повідомлення. На минулому тижні відбувся розподіл гуманітарної допомоги. Дідо Микула Петеканиць одержав кирзові чоботи, а баба Гафія Кочіга куфайку. Ці щасливі наші громадяни висловили велику вдячність за допомогу. Редакція приєднується до вдячних слів на адресу закордонних друзів,але висловлює недорозуміння, навіщо було гнати автопоїзд із-за одної пари чобіт і одної куфайки? Такий вантаж міг привезти кур’єр у невеличкому чемодані. Врешті, це справа організаторів допомоги. Викликає, однак, подив те; що в комісійних магазинах міста з’явилися великі партії кирзових чобіт і куфайок. Можливо, з часом цей ребус проясниться.» Земляк ще раз перечитав замітку доки до нього дійшов її зміст, потім переклав колезі. Тоді і пообурювавшись і посміявшись, почали радитися, що робити. Самим роздавати допомогу ніколи, везти її назад – вдома назвуть недотепами.
Врешті знайшли єдино вірне рішення: викликати з дому активістів по розподілу. Четверо енергійних жінок забризканим Мерседесом прибули до Товстої Талпи назавтра, розвернули роботу і протягом двох днів 10 тисяч пар кирзових чобіт і 10 тисяч куфайок було вручено особисто потребуючим допомоги.
Все стало на свої місця.

Василь УРСТА,
м. Іршава.

Ваш отзыв

Ваш коментар