Версія для друку Версія для друку

«Театр казок» О. Фулитки — в місті над Ужем

На минулому тижні Оксана Фулитка з Іршави презентувала свою нову книжку «Театр казок» в обласному центрі. Прийшли привітати її з черговим успіхом – це вже четверта збірка молодої чарівниці слова – голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець, лауреат обласної літературної премії імені Федора Потушняка Василь Шкіря, редактор видавництва «Карпати» Богдан Кушнір та ін.
– Оксанка творить нову, живу, сучасну, філософську і неповторну казку, — каже Мирослав Дочинець. – Її чарівні оповіді не просто читаються, а ніби ними живеш, входиш і сам у якусь дивокраїну. Кожна казка – це вистава, там добро перемагає зло, панує чесність, справедливість і дружба. Вони розповідають малечі та їхнім батькам про світ фантазій, про героїв, які долають труднощі і врешті-решт перемагають.
Кожна казка вчить, як на світі жить. Це намагалися показати на презентації нової збірки учасники зразкового музично-драматичного театру «Пролісок» Іршавського районного будинку культури (режисер-постановник Василь Філеш), яка відбулася в актовому залі обласної організації НСП України.
Юні актори сестри Тетяна і Юля Данканичі, Богдана Шпеньович, Владислав Осуський, Михайло Рензей, сестри Василина й Іванна Філеші, сестри Анастасія і Дарина Барани, Вероніка і Сергій Скоблеї, Наталія Жупанин вдало зіграли казкових героїв.
– «Подорож у країну казок Оксани Фулитки» — під такою назвою театр «Пролісок» репрезентує вистави у дошкільних навчальних закладах та загальноосвітніх школах району, — розповідає провідний методист районного будинку культури Любов Філеш. – Із вистав малеча дізнається про те, як треба ввічливо говорити, вимовляти чарівні слова, що корисно їсти, які вітаміни вживати, щоб бути сильними, здоровими та спритними. А ще казки Оксани Фулитки про добро і зло, правду і брехню, радість і смуток, про мрії, які повинні збутися, бо вони дитячі і щирі. До речі, театр брав участь в обласному фестивалі дитячих та юнацьких театральних колективів «Юні зірки Мельпомени» в м. Берегово і отримали призові місця.
Учасники театру намічають і надалі підтримувати творчу співпрацю з письменницею-казкаркою, яка продовжує традиції нашого земляка лауреата премії ім. Лесі Українки Степана Жупанина. Щасти тобі, Оксанко! Нових тобі творінь, дерзань і звершень на літературній ниві!
Василь БУЖОРА

Ваш отзыв

Ваш коментар