Версія для друку Версія для друку

«Радуйся, святая Діво» (розповідь про дитячий церковний хор с. Імстичова, який на день Різдва Пресвятої Богородиці відзначить своє 30-річчя)

– Як все починалося? – перепитує мене керівник хору Марія Петрівна Лях — Дуже просто із перших кроків. А було це в рік 1000-річчя Хрещення Русі. На першу репетицію, що відбулася в середині серпня 1988 року, прийшло десь 6-7 дівчаток. Із часом ставало їх більше і більше. А перший наш виступ у церкві відбувся в день церковного престольного свята Різдва Пресвятої Богородиці 21 вересня.
День цей був надзвичайний. На святій літургії були присутні аж три архієреї. Коли заспівали діти в церкві, запанувала цілковита тиша. Ніхто не знав звідки хор. Всі думали, що діти приїхали з владикою Мукачівським та Ужгородським. Духовну пісню «О, Всепітая Царице!» хор виконував три рази підряд. Люди плакали від радості…
Розумію, що читач хоче більше дізнатися про саму М.П. Лях – керівника хору. Вона має вищу музично-педагогічну освіту, а походить із шанованої православної родини, де батько, якому йде 97-ий рік, свого часу був дяком у церкві, а його син Петро став православним священиком (на жаль, загинув у автоаварії). Так що християнські цінності для вчительки завжди були на першому плані. А ще в неї є добра підтримка в особі настоятеля церкви протоієрея о. Петра Канайла.
Отець Петро для нас – справжній батько, — каже Марія Петрівна, — наш духовний отець. Підтримує нас, надає приміщення церковної фари для репетицій, домовляється про наші гастролі.
Дуже любив хористів блаженної пам’яті благочинний Міжгірського району протоієрей о. Георгій Добра, уродженець Імстичова. На його запрошення вихованці Марії Петрівни виступали там із десяток разів. Нині вони пишаються тим, що в Міжгір’ї є вулиця Георгія Добри. А ще скільки разів імстичівські діти брали участь у фестивалях духовної пісні й завжди поверталися з нагородами. Грамот, подяк, дипломів та інших відзнак у церкві назбирався вже грубезний том. Найвищого гатунку серед них – від предстоятеля УПЦ митрополита Володимира та екс-президента України Леоніда Кучми.
За тридцять років природно, що склад хору мінявся неодноразово. Нині в його складі більше половини, що також прикметно, – донечки перших хористів. А самі колишні хористки і тепер стають поруч з донечками й натхненно прославляють Бога, Діву Марію і її Сина, Господа Ісуса Христа.

Михайло ЦІЦАК

Ваш отзыв

Ваш коментар