Версія для друку Версія для друку

Звідки в українському медові антибіотики?

Взятися за перо і написати цю статтю мене заставили обставини, які привели до того, що в українському меді знаходять все більше і більше заборонених лікувальних препаратів. Таким чином, складається реальна загроза для покупців меду, адже на ринку невідомо звідки і який мед.
Уже і раніше писалось про якість українського меду. В меді не повинно бути нічого, крім того, що виготовляє бджола. І українські пасічники повинні самі зрозуміти, що медовий бізнес залежить від якості меду, який вони виготовляють.
Згідно вимог і директив Європейського Союзу, в Україні були затверджені максимально допустимі норми лікувальних препаратів в меді. Ветеринарною службою України був виданий наказ «Про заборону окремих лікарських засобів в бджільництві», було заборонено використання цілого ряду препаратів, які мають в своєму складі антибіотики, сульфаніламідні і фуранові препарати і залтізон.
Та ніхто, ні одного разу не проаналізував, звідки в українському меді з’являються ці заборонені антибіотики? А це неважко вияснити: достатньо зайти в магазин, який торгує інвентарем та ветеринарними препаратами для бджільництва, або зайти на сайти інтернет-магазинів, які пропонують вам цілий список препаратів проти аскольферозу, гнильцевих хвороб, нозематозу, паралічу, варроатозу. Та на упаковці більшості з них немає номера реєстрації препарату в Україні, як цього вимагає Закон України «Про ветеринарну медицину», де вказано, що всі препарати, які застосовуються в тваринництві і бджільництві в тому числі, повинні бути в обов’язковому порядку зареєстровані в Україні.
Зрозуміло, що за гарною етикеткою, можливо сховати будь-який неякісний чи забруднений препарат. Особливо багато таких гарно запакованих препаратів на ринок України приходить з Росії.
І тому українські пасічники самі створюють великі проблеми для свого і своїх близьких здоров’я і бізнесу.
Що в першу чергу повинні зробити пасічники, щоб виправити ситуацію? Не купувати препарати без реєстраційного свідоцтва в Україні. Сьогодні дуже мала частина імпортованих препаратів, які офіційно зареєстровані в Україні, та ці препарати не мають в своєму складі заборонених засобів.
Зараз можливо боротися з заразними хворобами бджіл без використання антибіотиків і сульфаніламідів. Та поки самі пасічники не зрозуміють, що вони гублять не тільки своє здоров’я, а й здоров’я багатьох людей і підростаючого покоління, виправити ситуацію буде важко.
І наостанок звертаюся до всіх людей: не купуйте мед без етикетки виробника, де повинно бути вказано пасіку, на якій зібрано мед і прізвище пасічника, або купуйте від пасічника, якому довіряєте і добре його знаєте.
Сьогодні на ринку багато меду, який повернуто з кордону, що йшов на експорт, бо в ньому знайдено заборонені засоби лікування. І Бог його знає, чи він не перетоплений і в якій кількості. Більшість продавців меду не мають пасік, а якщо в них є дві сім’ї, то продають меду сотнями кілограмів, тобто займаються медовим бізнесом на здоров’ї людей.
Будьте вимогливі до свого здоров’я!

Юрій САМОРИГА, пасічник.

Ваш отзыв

Ваш коментар