Версія для друку Версія для друку

Спокійних вам чергувань

Тільки із 2012-го року Державний пожежно-рятувальний пост у селі Довге став атестованою воєнізованою частиною. З однієї сторони, за великим рахунком основний вид діяльності довжанських вогнегасників суттєво не змінився, але що особливо важливо незрівнянно на вищий рівень піднявся їх статус. Що не говори, а це є важливим у житті кожного із цих мужніх чоловіків. Яким нехай і не щоденно, але вряди-годи доводиться ризикувати своїм здоров’ям, а інколи навіть життям. І це не патетика: вогонь не жартує, навіть невеликий, а що вже мовити, коли доводиться виїжджати на масштабні пожежі, які стаються поза межами їх зони обслуговування.
Того літнього вечора, так вже сталося, і на світлині вони зафіксовані, на посту зібралися кілька пожежників Довжанського ДПРП із різних змін: Віталій Фанта, Василь Попадинець і Юрій Боднар. За історію цього структурного підрозділу були різні періоди. З самого початку він діяв як добровільна пожежна дружина, згодом – як структурна одиниця Довжанського лісокомбінату, потім — у підпорядкуванні і на території ТзОВ «ЕНО-Меблі ЛТД». І ще один немало важливий штрих до минулого. Колись у частині пожежниками працювали виключно вихідці з Довгого. Цілком імовірно, визначальну в цьому плані роль відіграло те, що будувалася пожежна частина місцевим містоутворюючим підприємством – Довжанським лісокомбінатом.
Останнім часом ця тенденція змінилася.
Своєрідним переломним етапом стали 2013-2014 роки. В бойову дружину влилася нова молода кров. Її уособлюють Віталій Фанта, Іван Попович, Іван Глеба, Іван Сивуля, Юрій Юркович, Ярослав Сивуля.
Слід, до прикладу, зауважити, що попри зміни, тут збереглися і шанують династії у професії, зокрема, родина Сивулів належить до таких.
Із 2016-го року начальником Довжанського державного пожежно-рятувального поста Іван Дрогобецький. Як стверджують самі бійці ДСНС, зміни на краще відчутні. В тому числі, що надзвичайно важливо, у матеріальному забезпеченні – автомобілі, хоча й старі, але завжди готові, повної комплектності. Це позитивно позначається як на морально-психологічній обстановці цього невеликого бойового колективу, так і на результатах їх чергувань та у інших сферах. До прикладу. Минулого року команда довжанських рятувальників у відкритій першості чемпіонату Закарпатської області із пожежно-прикладного спорту у бойовому розгортанні від мотопомпи здобула призове місце. До слова і про мотопомпу. Її довжанським рятувальникам подарували чеські колеги із міста Кралові Хильні.
Вартий уваги ще й той факт, що колись, із 2003-го року це була місцева пожежна частина, і вона перебувала на балансі сільських рад. Тепер при державному фінансуванні, як тутешня Довжанська сільська рада, так і деякі інші, хоча й не всі органи місцевого самоврядування не залишають поза своєю увагою цей важливий пункт територіальної інфраструктури і періодично допомагають фінансово.
Спокійних, без викликів вам чергувань, рятувальники!

Михайло ДОВЖАНИН.

Ваш отзыв

Ваш коментар