Версія для друку Версія для друку

Клуб – для нас!

І хоча уже старий-престарий (збудований цей клуб в далекому 1946 році), але він є. Гарний, як писанка. А завідує ним красива жінка з 36-річним досвідом роботи М.В. Кузьміна.
– Не уявляю,– говорить Марта Василівна, – як я буду, якщо доведеться звільнитися. Я просто не витримаю, бо роботу з молоддю дуже люблю.
Завклубом називає прізвища тих, хто своїми силами допоміг відремонтувати цей заклад культури. Це Осійський сільський голова І.В. Матіко (це вже при десятому голові вона тут працює), підприємець І. Ф. Варцаба, депутат райради Ф.І. Жидик. На добровільних засадах у всьому допомагає художній керівник Т.В. Панющик. Також є неперевершеним ведучим Ю.Ю. Танько, що нині мешкає в Іршаві.
На стіні в приміщенні рядочком висять грамоти активних учасників художньої самодіяльності Іванки Лутак, Марії Юріна, Михайла Черничка, Уляни Попович, Мар’яни Черненко та інших. Також активними є й Оксана Петровцій, Уляна Короленко, Андрій Матіко. Всіх нагороджено за активну участь у проведенні масових заходів. Ці юні таланти щорічно беруть участь у фестивалі «Багатодітні родини», щедруванні, вертепах, звітних концертах тощо.
Як сказала Марта Василівна, звіт художньої самодіяльності в рідному селі є екзаменом перед всіма жителями. Тоді зал найбільше переповнений.
Понад двадцять грамот від райдержадміністрації, райради, обласного управління культури і в самої завклубом. Вона на це справді заслуговує.
Часто активісти клубу йдуть з подарунками до одиноких, людей з обмеженими фізичними можливостями. А допомагають у цьому підприємці Михайло Черничко, Петро Шестак, Петро Матіко, Михайло Звонар, сільський голова.
Є випадки, коли учасники художньої самодіяльності й побралися.
А Юрій Танько, коли приходить до бабки Олени в Осій, обов’язково навідується до клубу.
– Я не можу не зайти і не поцікавитися всім, – говорить він, – я тут виріс. Також його наймолодший брат бере значну участь у драмгуртку.
Не можна не згадати й найстаршу учасницю-активістку Василину Дмитрівну Варцаба, без якої тут не обходиться.
А ще вихідці сільського клубу – Віталіна Кізляк – учениця і сусідка І.Д. Поповича. Ігор Староста, що бере участь у кількох художніх групах у районі. А Уляна Керечанин вже й донечку свою співати привела.
У сільському клубі є належно оформлений куток «Я маю право», де виставлені всі матеріали по відповідному законодавству України. Клубу подарували свої чудові картини учні школи мистецтв, де викладає Л. Матіко.
У приміщенні клубу працює сільська бібліотека, якою завідує Т. Дубляк.
Скажу прямо, що зарплата у обох працівниць мізерна. Часто доводиться і свої гроші витрачати на потрібні заходи. Але, як мовить Марта Василівна Кузьміна, здаватися не збираюся.
Ганна ЛЯШКО,
с. Осій

Ваш отзыв

Ваш коментар